Briggs & Stratton i Chabin na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników | MOTOFAKTOR

Briggs & Stratton i Chabin na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

Firma Chabin, razem z amerykańską marką Briggs & Stratton już po raz kolejny wspiera Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników.

Chabin.pl jest łódzką firmą, która sprowadziła amerykańską markę Briggs & Stratton do Polski. Od blisko czterech dekad tworzy wspólną historię z tą ponad stuletnią marką. Przez ten czas firma zdobyła ogromne doświadczenie na rynku zarówno w mechanice, dystrybucji, jak i doradztwie technicznym. Tworzy wyjątkową jakość poprzez cenne relacje z klientami, dostawcami i pracownikami. Jako centralny autoryzowany dystrybutor wzmacnia markę Briggs & Stratton w Polsce fachowym wsparciem i obsługą serwisową sieci.

 

Briggs & Stratton jest największym na świecie producentem czterosuwowych silników benzynowych chłodzonych powietrzem, które znajdują zastosowanie w wielu urządzeniach i maszynach wykorzystywanych w ogrodach (kosiarki, traktorki koszące), czy też w budownictwie (zamiatarki, zacieraczki, agregaty). Jednostki sygnowane logiem Briggs & Stratton z powodzeniem napędzają maszyny marek takich jak John Deere, Husqvarna, Stihl, Stiga czy też ALKO.

 

Domeną branży, w której działają obie firmy, jest ciągły rozwój oparty na solidnej, technicznej wiedzy. Ważnym aspektem jest więc dla nas edukacja. Od wielu lat systemowo firmy prowadzą cykle szkoleń dla sieci swoich dystrybutorów. Poza nowościami produktowymi Briggsa, Chabin dzieli się swoją wiedzą i wprowadza dobre praktyki. Firma Chabin na przestrzeni lat przeszkoliła kilkutysięczne grono wyspecjalizowanych mechaników.

Nie będę ukrywał, że udział w Mistrzostwach Mechaników to był mój pomysł, pomysł, który przez wielu był postrzegany dość sceptycznie, wręcz karkołomnie, bo skoro można dziś żyć z grania w gry komputerowe lub nagrywania filmów na social media, to po co taplać się w smarze?! Po latach okazało się, że jedno nie wyklucza drugiego, a dopiero po połączeniu sił dzisiejszej technologii z nabywanym przez lata doświadczeniem z polskich warsztatów powstaje mechanik XXI wieku. Sam projekt dynamicznie się rozwija, skupia coraz to większe rzesze odbiorców, partnerów, sponsorów, ale przede wszystkim młodych adeptów mechaniki, których staramy się wspierać jak tylko potrafimy. Kolejne edycje Mistrzostw Mechaników cieszą się rosnącym zainteresowaniem i prestiżem, a uczestnicy naszych wspólnych zmagań co roku zasilają rynek pracy wyposażeni w nową i podaną w przystępny sposób wiedzą sprawdzoną w boju! Do boju młodzi! Do boju mechanicy!

dyrektor operacyjny Chabin.pl (Briggs&Stratton Polska) - Daniel Marczak

 

Od 2020 r. Chabin i Briggs&Stratton Polska są partnerami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – wydarzenia, które najlepiej promuje zawód mechanika wśród młodych adeptów szkół technicznych. Dokładając swoją cegiełkę chcemy pokazać młodzieży szerszą perspektywę i korzyści płynące z wyboru zawodu mechanika. Tegoroczna XI edycja Mistrzostw jest dla uczestników kolejną doskonałą okazją, by wzbogacić swoją wiedzę o kwestie techniczne dotyczące silników Briggs & Stratton.

 

W tegorocznej edycji firmy angażują się w kategorię młody mechanik – podkategoria silnik czterosuwowy. Dzięki udostępnionym on-line materiałom edukacyjnym m.in. w formie poradników wideo, każdy uczestnik Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie miał szansę zapoznać się z najczęstszymi problemami silników czterosuwowych. Przygotowane treści są starannie wyselekcjonowane i podane w przystępny sposób przez ekspertów z działu serwisowego firmy Chabin. Jest to doskonała baza wiedzy, która z pewnością przyda się podczas konkurencji praktycznych w Finale.

Maszyny ogrodnicze czy budowlane to nieco zapomniana część rynku, o której niewiele się mówi. Tymczasem także i te pojazdy potrzebują wysoce wykfalifikowanych mechaników, którzy bez problemu poradzą sobie z ich naprawą. Wiedza, którą podzielą się eksperci Briggs & Stratton i Chabin z uczestnikami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, z pewnością pomoże poznać bliżej tę branżę.

Prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników - Adrian Dekowski

 

Uczestnicy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników poza działaniami konkursowymi będą mogli dodatkowo wziąć udział w specjalnie przygotowanej Akcji – „BEZ NAPINKI Z BRIGGS & STRATTON”. Przejście przez cykl zadań z tematyki związanej z obsługą tj. – (od obsługi klienta do podstawowych czynności obsługowych silnika czterosuwowego), uzupełnienie testów i wykonanie zadań sprawdzających pozwoli uczestnikom z najwyższą liczbą punktów otrzymać „zieloną kartę” i tym samym zdobyć prawo do udziału w finałach bez względu na wynik eliminacji.

 

Źródło: OMM

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).