Bridgestone Poznań zakończył rozbudowę magazynu opon

person Redakcja 25/01/2019

Bridgestone zakończył rozbudowę magazynu w swojej fabryce w Poznaniu i stworzył dzięki temu przestrzeń do składowania aż miliona opon.

Obecnie w fabryce Bridgestone Poznań pracuje blisko 2 000 pracowników, a każdego dnia produkowanych jest tam 31 tys. opon. Firma jednak na tym nie poprzestaje i planuje systematycznie powiększać produkcję. Celem planu inwestycyjnego ogłoszonego przez Bridgestone EMEA w październiku 2017 r. jest wzrost wydajności do 40 tys. opon dziennie.

By było to możliwe, realizujemy szereg przedsięwzięć inwestycyjnych, a jednym z nich jest właśnie zakończona rozbudowa magazynu. Do tej pory zajmował on 45 tys. m2 i składowaliśmy w nim prawie 700 tys. opon do samochodów osobowych. Teraz zwiększyliśmy jego powierzchnię o ponad 50% – do 65 tys. m2, dzięki czemu będziemy mogli zintensyfikować produkcję, ponieważ obecna powierzchnia magazynowa pozwala nam przechowywać jednocześnie ponad milion opon. Roman Staszewski dyrektor zarządzający Bridgestone Poznań

 

Otwarcie nowej części magazynu stanowi zakończenie pierwszego etapu rozbudowy zakładu Bridgestone Poznań, której celem jest zwiększenie mocy produkcyjnych i wydajności nie tylko dzięki powiększeniu obszaru produkcyjnego, ale przede wszystkim poprzez wyposażenie go w nowy park maszynowy i wdrożenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Pozwoli nam to sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu dystrybucyjnemu na nasze produkty. Warto bowiem wspomnieć, że opony produkowane w Poznaniu trafiają na kilkadziesiąt zagranicznych rynków i korzystają z nich najwięksi producenci samochodów na świecie. Cenią nas za wysoką jakość i innowacyjność. Roman Staszewski

Nowa część magazynu opon Bridgestone Poznań zlokalizowanego przy ul. Bałtyckiej została oddana do użytku 23 stycznia. W jej oficjalnym otwarciu udział wzięła m.in. zastępczyni Prezydenta Miasta Poznania Katarzyna Kierzek-Koperska.

Cieszymy się z obecności w Poznaniu firm takich jak Bridgestone. Jej działalność wpisuje się w strategię rozwoju naszego miasta. Przede wszystkim dlatego, że jest to przedsiębiorstwo nowoczesne i innowacyjne, a przy tym – co dla nas bardzo istotne – odpowiedzialne społecznie, aktywnie wspierające społeczność lokalną. Ponadto, jest jednym z największych pracodawców w metropolii poznańskiej. Życzę państwu, by firma dalej się rozwijała i zapewniam, że miasto cały czas jest otwarte na współpracę. Katarzyna Kierzek-Koperska zastępczyni prezydenta Poznania

 

Obecnie trwają prace nad kolejnymi etapami przygotowującymi do głównej rozbudowy poznańskiej fabryki Bridgestone. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na 2022 r., a japoński koncern przeznaczy na nie łącznie 160 mln euro.

 

Źródło: Bridgestone

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl