Bridgestone Potenza Sport zwycięzcą testu opon sportowych AutoBild 2021 | MOTOFAKTOR

Bridgestone Potenza Sport zwycięzcą testu opon sportowych AutoBild 2021

person Januszkiewicz Adrian 30/04/2021

Nowa flagowa opona sportowa Bridgestone okazała się najlepsza spośród 8 innych w rozmiarze 265/35 ZR 20 testowanych na Fordzie Mustangu 5.0.

Nowa flagowa opona sportowa Bridgestone Potenza Sport, zwyciężyła w teście opon przeprowadzonego przez magazyn „AutoBild Sports Cars”. W tegorocznym teście ośmiu modeli ogumienia, Potenza Sport, testowana na Fordzie Mustangu 5.0 w rozmiarze 265/35 ZR 20, otrzymała najwyższe noty na suchej i mokrej nawierzchni oraz ocenę końcową „Wzorowa”.

 

Opona Bridgestone okazała się mieć najkrótszą drogę hamowania na suchej nawierzchni, dzięki czemu została uznana za jedną z dwóch najlepszych opon w teście pod tym względem. Potenza Sport wykazała się najkrótszą drogą hamowania na mokrej nawierzchni, a w rezultacie została nagrodzona za najlepsze prowadzenie na mokrej nawierzchni. Opona sportowa Bridgestone uzyskała również wysoką skuteczność w zakresie aquaplaningu co „AutoBild” określił jako „zupełnie nowy punkt odniesienia” w zakresie prowadzenia na mokrej drodze.

 

Test opon sportowych „AutoBild” na rok 2021 był pierwszym testem opony Potenza Sport przeprowadzonym przez niezależny magazyn motoryzacyjny, ale nie pierwszym wyróżnieniem dla flagowego produktu Bridgestone. TÜV SÜD, jeden z najbardziej szanowanych instytutów motoryzacyjnych w Europie, przyznał oponie Potenza Sport najlepsze wyniki na tle konkurencji z segmentu premium w zakresie hamowania na suchej nawierzchni, stabilności pojazdu podczas jazdy na wprost oraz precyzji prowadzenia na zakrętach.[1]

 

Opony Bridgestone Potenza Sport, zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Europie oraz są dostępne w 96 rozmiarach, od 17” do 22″, pokrywając szeroką gamę samochodów sportowych, od sedanów premium przez luksusowe SUV-y aż po samochody sportowe.

Potenza Sport niewątpliwie wyznacza nowe standardy jakości i wydajności opon sportowych. Po ostatnich przełomowych wynikach testów naszych innych produktów klasy premium, takich jak opona letnia Bridgestone Turanza T005 czy opona zimowa Bridgestone Blizzak LM005, możemy śmiało powiedzieć, że nasze opony są silniejsze niż kiedykolwiek i wyznaczają najwyższe standardy w klasie premium. Daniel Giroud Dyrektor Sprzedaży w Bridgestone EMIA

 

[1] Testy przeprowadzone przez TÜV SÜD na zlecenie Bridgestone w lipcu-wrześniu 2020 r. w obiektach Bridgestone EUPG (Włochy) pod kątem testów na suchej i mokrej nawierzchni z Audi S4 3.0 TFSI, na oponach w rozmiarze 245/40 R18. Potenza Sport na tle osiągów głównych konkurentów w tym samym segmencie: Continental PremiumContact6, Michelin Pilot Sport 4, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, Pirelli P Zero PZ4. Załącznik nr raportu [713190691-PS]. Prosta stabilność, ocena: Bridgestone Potenza Sport (9,33), Continental Premium Contact 6 (9,00), Michelin Pilot Sport 4 (8,67), Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 (8,67), Pirelli P Zero PZ4 (8,56), stabilność na zakrętach, ocena: Bridgestone Potenza Sport (9,21), Continental Premium Contact 6 (8,13), Michelin Pilot Sport 4 (8,67), Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 (8,33), Pirelli P Zero PZ4 (8,58). Droga hamowania na suchej nawierzchni (100 km / h do 0 km / h), metry: Bridgestone Potenza Sport (33,4), Continental Premium Contact 6 (35,4), Michelin Pilot Sport 4 (34,5), Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 (35,9), Pirelli P Zero PZ4 (34,8). Jazda na mokrej nawierzchni – przyczepność boczna na mokrej nawierzchni (przyspieszenie boczne) w metrach / sekundę 2: Bridgestone Potenza Sport (7,06), Continental Premium Contact 6 (6,42), Michelin Pilot Sport 4 (6,45), Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 (6,63), Pirelli P Zero PZ4 (7,03). Prowadzenie na mokrej nawierzchni (ocena subiektywna i średnia prędkość) średnia ocena w km / h: Bridgestone Potenza Sport (9,19; 90,87), Continental Premium Contact 6 (7,97; 87,32), Michelin Pilot Sport 4 (8,28; 87,84), Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 (8,25; 88,05), Pirelli P Zero PZ4 (8,72; 89,12).

 

Źródło: Bridgestone

user photo

Autor

Januszkiewicz Adrian

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).