Bridgestone Europe kończy przejęcie TomTom Telematics | MOTOFAKTOR

Bridgestone Europe kończy przejęcie TomTom Telematics

person Adrian Januszkiewicz 2/04/2019

Przejęcie TomTom Telematics przyspiesza cyfrową transformację Bridgestone i status preferowanego partnera w zakresie rozwiązań mobilnych.

Bridgestone Europe NV/SA  spółka zależna Bridgestone Corporation w regionie EMEA,  ogłosiła w niedzielę 31 marca br. zakończenie przejęcia TomTom Telematics, wiodącego dostawcy cyfrowych rozwiązań dla flot w Europie, za 910 milionów euro.

 

Ogłoszone 22 stycznia br. przejęcie przeszło odpowiednie etapy regulacyjne, uzyskało pełną zgodę akcjonariuszy TomTom i otrzymało pozytywną odpowiedź jego rady zakładowej.

 

Przejęcie opiera się na wcześniejszych pracach w Bridgestone w celu wzmocnienia jego możliwości cyfrowych. Dział telematyczny TomTom, numer jeden w Europie z dwucyfrowym wzrostem w branży, jest strategicznie dopasowany do Bridgestone i zapewnia zwiększone możliwości w zakresie rozwiązań mobilnych, dzięki którym obsługa floty jest bardziej efektywna i wydajna.

 

Dział telematyczny TomTom będzie działać w ramach Bridgestone jako samodzielna firma, korzystając jednocześnie z silnego kapitału marki, dużej bazy klientów, globalnego zasięgu i sieci sprzedaży Bridgestone. Zespół zarządzający pozostaje niezmieniony w wyniku transakcji i będzie czerpał z inwestycji i możliwości Bridgestone, aby przyspieszyć obecne plany rozwoju w Europie i innych regionach na całym świecie, w których obecna jest dział telematyczny.

 

Ambicją jest pozostanie niekwestionowanym numerem jeden w Europie i umocnienie globalnej pozycji lidera w usługach zarządzania flotą. Połączenie ofert obu firm ma zapewnić nowe, zyskowne możliwości i wnieść wartość dla klientów.

Zamknięcie tej transakcji jest ważnym kamieniem milowym na drodze transformacji Bridgestone od producenta opon do lidera rozwiązań mobilnych. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na mobilność opartą na flocie, menedżerowie flot potrzebują więcej niż kiedykolwiek wcześniej niezawodnego i innowacyjnego partnera, który pomoże im zmaksymalizować ich efektywność i wydajność poprzez zwiększenie wydajności i zminimalizowanie całkowitych kosztów posiadania. Teraz Bridgestone i TomTom Telematics dysponują narzędziami, wglądami i doświadczeniem, aby spełnić te wymagania. Wyznaczamy siłę napędową rozwiązań flotowych, która poprowadzi naszą branżę w przyszłość mobilności. Paolo Ferrari dyrektor generalny i prezes Bridgestone EMEA, wiceprezes wykonawczy Bridgestone Corporation
Jesteśmy zachwyceni, że Bridgestone rozpoznaje talent i umiejętności w TomTom Telematics i chce rozwinąć swój potencjał w pełni. Chciałbym życzyć wszystkim naszym współpracownikom w dziale telematyki pomyślnej przyszłości z Bridgestone. Harold Goddijn dyrektor generalny TomTom

 

Źródło: Bridgestone

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).