Brembo zwiększa udział OZE w produkcji | MOTOFAKTOR

Brembo zwiększa udział OZE w produkcji

Firma Brembo opublikowała swój najnowszy roczny Raport Zrównoważonego Rozwoju. Prezentuje w nim wyniki uzyskane w każdym obszarze ESG.

Raport Zrównoważonego Rozwoju 2023 podsumowuje osiągnięte przez Brembo ambitne cele. W 2023 r. emisja CO2 na jednostkę produktu została zmniejszona o 9,5%. Wykorzystanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych wzrosło, osiągając poziom 75%, a w trzech krajach – we Włoszech, Meksyku i Brazylii – wykorzystanie źródeł odnawialnych wyniosło 100%.

Brembo_Cristina Bombassei - Brembo Chief CSR Officer and Board Member_2022
Cristina Bombassei, Chief CSR Officer Brembo, Fot. Brembo

„Położenie nacisku na zrównoważony rozwój i kontynuowanie wzrostu przy jednoczesnym utrzymaniu zysków to złożone wyzwanie dla takiej globalnej grupy przemysłowej jak Brembo” – stwierdziła Cristina Bombassei, Chief CSR Officer Brembo. – „Nie zmniejsza to naszej determinacji do działania, a nasze dotychczasowe osiągnięcia motywują nas do jeszcze lepszych wyników. Jesteśmy przekonani, że nasza działalność może i musi mieć wpływ na sytuację w regionach, w których jesteśmy obecni. Przechodzimy okres rosnącej świadomości środowiskowej i społecznej, a to wymaga od wszystkich firm podejmowania coraz bardziej wpływowych, konkretnych i przejrzystych zrównoważonych działań”.

W Raporcie Zrównoważonego Rozwoju 2023 odnotowano również zaangażowanie Brembo w efektywne gospodarowanie zasobami naturalnymi poprzez promowanie zamykania obiegu procesów i produktów. Firma skupia się szczególnie na innowacyjnych rozwiązaniach w odzyskiwaniu wody i wykorzystywaniu surowców wtórnych, takich jak resztki po przetwarzaniu materiałów oraz złom żelazny. Dodatkowo, Grupa regularnie monitoruje i ogranicza ilość powstających odpadów w procesie produkcji. W 2023 roku Brembo zdołało odzyskać ponad 440 000 ton wytworzonych odpadów, co stanowi około 88% całkowitej ilości.

W ramach wspierania zrównoważonego rozwoju Grupy, Brembo zaangażowało całą swoją międzynarodową drużynę składającą się z ponad 15 600 pracowników z 15 krajów, zachęcając ich do prezentowania innowacyjnych projektów. Wybrane najlepsze projekty otrzymują nagrody Brembo Sustainability Awards, które zostały przyznane po raz piąty w 2023 roku, a w konkursie zgłoszono 57 propozycji.

Dodatkowo, Brembo aktywnie wpływa na organizację swojego łańcucha dostaw. W roku 2023, Grupa zorganizowała warsztaty Net Zero Supply Chain dla 300 swoich głównych dostawców, które miały na celu przyspieszenie procesu dekarbonizacji łańcucha dostaw.

Wychodząc naprzeciw swoim zobowiązaniom w zakresie ochrony środowiska, firma Brembo została w 2023 r. uznana przez CDP (dawniej Carbon Disclosure Project) za światowego lidera w dziedzinie walki ze zmianami klimatycznymi i zarządzania zasobami wodnymi, otrzymując ocenę A- w obu obszarach.

W Brembo równie istotne dla rozwoju jest angażowanie się w projekty wspierające edukację, szkolenia, badania, sport, sztukę, kulturę, opiekę społeczną oraz ochronę dzieci, zwłaszcza w regionach, w których firma prowadzi działalność.

Dzięki owocnej współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, Brembo zainicjowało wiele programów społecznych na całym świecie. Jednym z najbardziej udanych jest „House of Smile” w Indiach, który działa już od 2017 roku. W ramach tego programu uruchomiono jedno centrum i trzy ośrodki wielofunkcyjne, w których oferowane jest wsparcie edukacyjne, psychologiczne, medyczne oraz zawodowe. Od początku działalności, ponad 5000 osób, w tym kobiety i dzieci mieszkające na skraju miasta Pune, skorzystało z pomocy i wsparcia dostarczanego przez te placówki.

Od dłuższego czasu Brembo konsekwentnie realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, której kluczowe działania i osiągnięcia zostały sprecyzowane w 1999 roku w pierwszym Raporcie Kapitału Niematerialnego. Corocznie publikowany jest również Raport Zrównoważonego Rozwoju, który obecnie doczekał się dziewiątej edycji. W 2018 roku firma Brembo dołączyła do Agendy ONZ 2030 oraz 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG).

Pełny Raport Zrównoważonego Rozwoju 2023 w języku angielskim jest dostępny TUTAJ.

Źródło: Brembo

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).