Brembo zaprezentował układ hamulcowy Sensify | MOTOFAKTOR

Brembo zaprezentował układ hamulcowy Sensify

person Adrian Januszkiewicz 25/10/2021

Firma Brembo przedstawiła Sensify, inteligentny układ hamulcowy, którego oprogramowanie oparte na AI zintegrowano z jej elementami hamulcowymi.

Sensify łączy zaciski, tarcze i materiały cierne z oferty Brembo z technologią cyfrową i sztuczną inteligencją, tworząc elastyczną i rewolucyjną platformę obejmującą oprogramowanie, algorytmy prognostyczne i zarządzanie danymi służące do cyfrowego sterowania układem hamulcowym.

 

Dzięki Sensify układ jest nie tylko sumą elementów, ale spójnym ekosystemem, w którym sztuczna inteligencja i oprogramowanie odgrywają aktywną rolę. Gromadzenie danych służy poprawie komfortu jazdy i pozwala na ciągłą aktualizację układu.

Poprzez wprowadzenie Sensify, Brembo rozwija możliwości sterowania układem hamulcowym, oferując nowy sposób na poprawę doświadczenia jazdy i dostosowywanie działania hamulca do stylu jazdy. Sensify zapewnia kierowcom poczucie pewności, jakiego potrzebują. Sensify w pełni odzwierciedla wizję »przekształcania energii w inspirację« i stanowi kolejny krok naprzód w dążeniu do dostarczania branży motoryzacyjnej nowoczesnych, innowacyjnych, inteligentnych i ekologicznych rozwiązań. Daniele Schillaci Chief Executive Officer Brembo

 

Nazwa SENSIFY powstała z połączenia dwóch słów: SENSE, czyli zmysł, dzięki któremu człowiek odbiera bodźce zewnętrzne, i SIMPLIFY, czyli prostota w wykorzystaniu systemu w pojeździe.

 

W ten sposób Sesnify ma oferować to, co najważniejsze: przyjemność jazdy i pełne bezpieczeństwo. Układ działa intuicyjnie, reaguje dynamicznie i płynnie, zapewnia kontrolę i działanie, jakiego w danym momencie potrzebuje kierowca.

Sensify wyewoluowało z dorobku technicznego i know-how firmy Brembo. System łączy w sobie najlepsze konstrukcje elementów układu hamulcowego ze sztuczną inteligencją i czujnikami, które kontrolują każde z kół. Efektem tego jest bardziej precyzyjne prowadzenie samochodu, lepsze osiągi i pewność działania, co przekłada się na wyjątkowe wrażenia z jazdy.

 

Sensify to także rozwiązanie bardziej ekologiczne. Dzięki zoptymalizowaniu działania układu hamulcowego na każdym z kół oraz poprzez zmniejszenie tarcia pomiędzy klockami i tarczami, została zminimalizowana emisja zanieczyszczeń.

 

Sensify otwiera nowe możliwości w projektowaniu pojazdów, oferując producentom większą elastyczność i uproszczoną integrację z dowolnym silnikiem elektrycznym lub spalinowym – od samochodów sportowych po miejskie, a także użytkowe.

 

System powinien pojawić się na rynku na początku 2024 roku.

 

Źródło: Brembo

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).