Brembo z wyższymi przychodami po 1Q 2023 | MOTOFAKTOR

Brembo z wyższymi przychodami po 1Q 2023

person Redakcja 11/05/2023

Brembo opublikowało swoje dane finansowe za I kwartał 2023 r. Przychody wzrosły o 12,2% do 961,9 mln euro (+11,6% w ujęciu like-for-like).

 

 

Brembo_Matteo-Tiraboschi-Executive-Chairman
Matteo Tiraboschi, Brembo Executive Chairman, Fot. Brembo

Dane za pierwszy kwartał 2023 r., zatwierdzone dzisiaj przez Zarząd, pokazują dwucyfrowy wzrost przychodów w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku. Przyczyniły się do tego wyniku wszystkie segmenty naszej działalności, co potwierdza pozycję Brembo jako technologicznego lidera na rynku. W mocno zmieniającym się sektorze motoryzacyjnym, cały czas inwestujemy w konsolidację naszej działalności przemysłowej na poziomie globalnym. Wkrótce podwoimy nasze zdolności produkcyjne w Meksyku, dzięki zakładowi w Escobedo. W Chinach rozwijamy produkcję i działalność badawczą w zakładzie w Nanjing, a w Polsce rozpoczynamy budowę nowej, zaawansowanej technologicznie odlewni. Te trzy duże inwestycje przyczynią się do dalszego wzrostu i umocnienia naszej pozycji jako „Dostawcy rozwiązań” – powiedział Matteo Tiraboschi, Brembo Executive Chairman.

Brembo wzmacnia globalną działalność przemysłową

Dzięki inwestycjom o wartości około 500 milionów euro, Brembo rozwija się w skali globalnej i zwiększa zdolności produkcyjne w trzech kluczowych krajach na trzech kontynentach, w Meksyku, Chinach i Polsce, poprzez tworzenie nowych zakładów z myślą o transformacji cyfrowej i zrównoważonym rozwoju.

 

W Meksyku Brembo kończy rozbudowę zakładu specjalizującego się w produkcji zacisków hamulcowych, zlokalizowanego w Escobedo, w stanie Nuevo León. Po uruchomieniu, fabryka pozwoli na podwojenie zdolności produkcyjnych.

 

W Chinach Brembo rozbuduje zakład produkcji układów hamulcowych w Nanjing, który wzmocni zdolności przemysłowe firmy. Inwestycja przewiduje również odnowienie mieszczącego się tam centrum badawczo-rozwojowego, w celu stworzenia zaawansowanego ośrodka wspierającego rozwój nowych technologii wymaganych przez chiński rynek. Prace rozpoczną się w drugiej połowie 2023 r., a zakończenie projektu jest przewidziane na pierwszą połowę 2025 r.

 

W Polsce Brembo podjęło decyzję o budowie kolejnej odlewni żeliwa w Dąbrowie Górniczej. Dzięki tej inwestycji powstanie najbardziej innowacyjna odlewnia Brembo na świecie, która będzie wyposażona w najnowocześniejsze technologie, również pod względem zrównoważonego rozwoju. Jej otwarcie jest zaplanowane na pierwszą połowę 2025 r.

 

Dodatkowo firma ogłosiła zakup nieruchomości Italcementi przy Kilometro Rosso w Stezzano, która ma zostać sfinalizowane do końca 2023 r., co pozwoli Brembo na rozbudowę siedziby we Włoszech.

 

Źródło: Brembo

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).