Brembo wyróżnione za działania ekologiczne

Brembo wyróżnione za działania ekologiczne

person Joanna Piszcz 14/12/2022

Brembo zostało wyróżnione podwójną oceną A za transparentność w zakresie zapobiegania zmianom klimatycznym i ochrony zasobów wodnych.

Brembo zostało wyróżnione jako lider w dziedzinie transparentności korporacyjnej oraz za osiągnięcia w zakresie działań na rzecz zapobiegania zmianom klimatycznym i ochrony zasobów wodnych przez globalną organizację ekologiczną CDP, zapewniając sobie miejsce wśród zdobywców oceny ‘A’.

 

Na podstawie danych zgłoszonych w kwestionariuszu CDP za rok 2022, dotyczących zapobieganiu zmianom klimatycznym i ochronie zasobów wodnych, Brembo, jako jedna z niewielu firm, uzyskało podwójną ocenę ‘A’, spośród ponad 10 tys. badanych.

 

Ustalana i ogłaszana co roku punktacja CDP jest uznawana za złoty standard korporacyjny w zakresie transparentności środowiskowej. W 2022 r. ponad 680 inwestorów z aktywami o wartości ponad 130 bln USD oraz 280 nabywców z wydatkami na zamówienia publiczne o wartości 6,4 bln USD zwróciło się do firm o przekazanie za pośrednictwem CDP swoich danych dotyczących wpływu na środowisko, ryzyka i podejmowanych działań. Odpowiedzi udzieliła rekordowa liczba 18 700 firm.

 

CDP stosuje szczegółową i niezależną metodologię oceny firm, przyznając punkty w skali od A do D, za kompleksowość informacji, świadomość problemów i zarządzanie ryzykiem, a także za wykazanie najlepszych praktyk korporacyjnych, takich jak wyznaczanie ambitnych celów w dziedzinie ochrony środowiska. Przedsiębiorstwa, które nie ujawniły lub nie dostarczyły informacji, otrzymały ocenę F.

Kwestie związane ze środowiskiem, społeczeństwem i zarządzaniem, zawsze były integralną częścią globalnej strategii biznesowej. Wierzymy, że są one czynnikami umożliwiającymi rozwój naszej Grupy, a także całej gospodarki. W tym roku Brembo po raz piąty z rzędu dostaje podwójną ocenę A od CDP, co przyjmujemy z ogromną satysfakcją i co zawdzięczamy naszemu nieustającemu zaangażowaniu. To dla nas motywacja do utrzymania kursu na zrównoważony rozwój i zobowiązanie do podejmowania kolejnych wysiłków, mających na celu uwzględnienie czynników ESG (środowisko, odpowiedzialność społeczna, ład korporacyjny) przy każdej kluczowej decyzji. Cristina Bombassei Brembo Chief CSR Officer i Board Member

 

Zgodnie ze strategią Brembo, Grupa skupia się obecnie na rozwoju ekologicznych rozwiązań. Dlatego w tym roku Brembo wprowadziło na rynek Greenance Kit Concept. Ten nowy asortyment specjalnych tarcz i klocków hamulcowych łączy najwyższą wydajność hamowania z obniżonym wpływem na środowisko.

 

Ponadto, Brembo zmniejszyło emisję CO2 w swoich biurach i zakładach o 29% w porównaniu z 2019 r. i zwiększyło dostawy energii ze źródeł odnawialnych do 53% z 43% w ubiegłym roku. Te wszystkie wysiłki są częścią szerszych działań Brembo na rzecz realizacji 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, do których firma zobowiązała się w 2018 r., popierając Agendę 2030.

Według CDP, w tym roku prawie 20 tys. firm ujawniło swoje dane środowiskowe, z czego 70% stanowiły przedsiębiorstwa europejskie. Konferencja klimatyczna COP27 pokazała, że kwestia transformacji jest kluczowa, jeśli mamy utrzymać globalny wzrost temperatury na poziomie 1,5°C. Dlatego cieszę się, że europejskie przedsiębiorstwa stanowią prawie połowę wszystkich firm z oceną A, w tym 15 z nich otrzymało podwójną ocenę A i 8 potrójną oceną A za rolę lidera w zapobieganiu zmianom klimatycznym, ochronie lasów i zasobów wodnych. Musimy ograniczyć emisję gazów cieplarnianych o połowę i zatrzymać wycinkę drzew do 2030 r., a także zwiększyć bezpieczeństwo zasobów wodnych – nie da się utrzymać poziomu 1,5°C bez natury. Po przyjęciu dyrektywy UE w sprawie sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSRD), spółki z oceną A będą wiodły prym w działaniach dążących do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko w całym łańcuchu wartości. Takiej transparentności środowiskowej i podobnych przedsięwzięć potrzebuje cała gospodarka, aby zapobiec zapaści ekologicznej. Maxfield Weiss Executive Director, CDP Europe

 

Źródło: Brembo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).