Brembo ujawnia czynnik „X” | MOTOFAKTOR

Brembo ujawnia czynnik "X"

person Redakcja 17/09/2018

Brembo oficjalnie wprowadza nowe klocki hamulcowe Brembo XTRA, opracowane aby podkreślić zalety gamy tarcz nawiercanych XTRA i nacinanych MAX.

Nowe klocki są idealnym rozwiązaniem dla kierowców-pasjonatów, którzy cenią sobie sportową jazdę, bez utraty komfortu i wytrzymałości podczas codziennego użytkowania na drogach.

 

Nowy produkt Brembo skierowany jest do kierowców – entuzjastów, dla których jazda jest przede wszystkim pasją, a nie tylko koniecznością.

 

Historia tarcz nacinanych Brembo MAX i ogromny sukces tarcz nawiercanych Brembo XTRA – wprowadzonych na rynek zaledwie dwa lata temu – potwierdzają słuszność decyzji światowego lidera układów hamulcowych, aby zwrócić szczególną uwagę na rozważnego i pełnego pasji kierowcę, który dba o swój samochód i nie rezygnuje z podkreślania jego potencjału nawet podczas hamowania.

 

Wielkim wyzwaniem, jakie podjęli specjaliści Brembo w laboratorium badawczym w Parku Naukowo-Technologicznym Kilometro Rosso, było opracowanie i wnikliwe przetestowanie materiału ciernego, który mógłby zagwarantować wysokie osiągi a jednocześnie zapewnić cichą jazdę i wytrzymałość.

 

Wydawało się to niemożliwe do osiągnięcia, ale dzięki ciągłym badaniom, licznym testom porównawczym, symulacjom na urządzeniach i w najnowocześniejszych programach oraz tysiącom kilometrów testów drogowych, firma Brembo może teraz stwierdzić, że zidentyfikowała czynnik „X”: materiał cierny idealny dla kierowców, którzy od swojego samochodu wymagają maksymalnego poziomu, nawet przy normalnym użytkowaniu na drodze.

 

Do produkcji nowych klocków hamulcowych XTRA Brembo wykorzystuje materiał BRM X L01, składający się z ponad 30 różnych składników, opracowanych w zaawansowanym laboratorium badawczym.

 

Dzięki temu materiałowi nowe klocki hamulcowe Brembo XTRA są idealnie dopasowane do tarcz XTRA oraz MAX i zwiększają ich osiągi nie tylko pod względem wydajności i wyczucia pedału hamulca, ale także komfortu i wytrzymałości.

 

W porównaniu z mieszanką stosowaną w zwykłych klockach hamulcowych odpowiadających oryginalnemu wyposażeniu, nowe rozwiązanie charakteryzuje się wysokim współczynnikiem tarcia, co przekłada się na bardziej zdecydowane i stabilne hamowanie przy wysokich i niskich temperaturach. Wszystko to zapewnia również większy komfort jazdy i lepszą modulację siły hamowania przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia klocka.

 

Specjalnie dobrane składniki mieszanki BRM X L01 sprawiają, że klocki są wyjątkowe i zapewniają również niskie zużycie tarczy we wszystkich warunkach jazdy, pomimo wyższych osiągów niż w przypadku mieszanki standardowej.

 

Ten innowacyjny materiał, bezpośrednio oparty na doświadczeniu Brembo w zakresie oryginalnego wyposażenia i produktach High Performance do zapewniania najwyższych osiągów, łączy w sobie cechy wymagane do uzyskania doskonałej wydajności z cichą jazdą pożądaną przez topowy segment rynku.

 

To rozwiązanie techniczne, w połączeniu z tarczami nawiercanymi lub nacinanymi Brembo, pomyślnie przeszło najbardziej krytyczne testy wytrzymałościowe.

 

Nowe klocki będą mogły być montowane między innymi we wszystkich samochodach kompaktowych, klasy średniej i sportowych najnowszej produkcji, jak również w niektórych pojazdach typu SUV. Pełna lista znajduje się na stronie internetowej www.bremboparts.com.

 

Nowe klocki hamulcowe Brembo Xtra poddawane są zabiegowi wypalania, który eliminuje gazy powodujące znaczne zmniejszenie współczynnika tarcia pomiędzy tarczą a klockiem (zjawisko znane jako „fading”) przy wysokich temperaturach, co w konsekwencji prowadzi do utraty skuteczności hamowania. Dzięki takiej obróbce, jak również dzięki umiejętnemu połączeniu zastosowanych składników, nowe klocki hamulcowe Brembo Xtra nie tracą swojej skuteczności mimo wielokrotnego użycia pedału hamulca, zarówno na zimno jak i w wysokich temperaturach.

 

Podobnie jak dla tarcz XTRA i MAX, zaprojektowano również nowe opakowanie z grafiką, która podkreśla czynnik „X”, dzięki czemu propozycja Brembo dla tego segmentu jest wyjątkowa i eksponuje techniczny wizerunek produktu.

 

Elementem wyróżniającym klocek jest laserowo wygrawerowane logo Brembo na materiale ciernym oraz wydrukowane na odwrocie klocka logo Brembo XTRA.

 

Nowa gama klocków hamulcowych Brembo Xtra będzie dostępna w sprzedaży od końca 2018 roku i do pierwszej połowy 2019 roku będzie składać się z ponad 100 kodów.

 

artykuł sponsorowany przez firmę Brembo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).