Brembo nagrodzone za działalność ekologiczną | MOTOFAKTOR

Brembo nagrodzone za działalność ekologiczną

person Adrian Januszkiewicz 9/12/2020

Firma Brembo została wyróżniona jako światowy lider zrównoważonego rozwoju korporacyjnego z zachowaniem standardów ekologicznych.

Firma Brembo została uznana za wiodącą w zrównoważonym rozwoju korporacji przez globalną organizację non-profit CDP zajmującą się ochroną środowiska, zapewniając sobie miejsce na jej prestiżowej liście w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatu, a także działając na rzecz ochrony bezpieczeństwa wody – dwóch z trzech tematów środowiskowych CDP.

 

Brembo jest przedstawiane jako jedna z nielicznych firm, które uzyskały podwójną ocenę „A” spośród ponad 5 800 firm, które zostały ocenione na podstawie danych przesłanych za pośrednictwem kwestionariuszy CDP w 2020 r.

 

Poprzez znaczące i widoczne działania w zakresie zmian klimatycznych i zagrożeń dla bezpieczeństwa wody, Brembo jest liderem w zakresie ambicji środowiskowych, działań i przejrzystości korporacji na całym świecie.

 

Coroczne zestawienie CDP jest powszechnie uznawane za złoty standard korporacyjnej przejrzystości środowiskowej. W 2020 r. ponad 515 inwestorów z aktywami przekraczającymi 106 bilionów USD i ponad 150 głównych nabywców z wydatkami na zamówienia wynoszącymi 4 biliony USD zażądało od firm ujawnienia danych na temat wpływu na środowisko, ryzyka i możliwości za pośrednictwem platformy CDP. Odpowiedzi udzieliło ponad 9 600 – najwięcej w historii.

 

CDP stosuje szczegółową i niezależną metodologię do oceny tych przedsiębiorstw, przyznając oceny od A do D – w oparciu o kompleksowość ujawniania, świadomości i zarządzania ryzykiem środowiskowym oraz wykazanie najlepszych praktyk związanych z przywództwem w zakresie ochrony środowiska, takich jak wyznaczanie ambitnych i znaczących celów. Te, które nie ujawniają lub dostarczyły niewystarczających informacji, są oznaczone literą F.

Jestem szczególnie dumna z tego, że po raz trzeci z rzędu firma Brembo została doceniona przez CDP za swoją pracę na rzecz zrównoważonego rozwoju. Bycie częścią "A List" jest wynikiem naszego silnego zaangażowania w ochronę środowiska i motywuje nas do dalszych akcji. Podejmujemy dodatkowe działania, które ograniczają nasz ślad, mając ambitny cel osiągnięcia neutralności węglowej do 2040 r. Cristina Bombassei dyrektor ds. CSR i członek zarządu w Brembo

 

Zrównoważony rozwój jest częścią DNA firmy Brembo i przez lata wysiłki firmy były stopniowo ulepszane i rozszerzane, aby sprostać rosnącym wyzwaniom klimatycznym.

 

W 2018 roku Brembo zdecydowało się zatwierdzić Agendę ONZ 2030 i jej 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG), uruchamiając projekty mające na celu zmniejszenie zużycia wody i plastiku, zwiększenie efektywności energetycznej i wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych.

 

Wszystkie zakłady Brembo na całym świecie posiadają certyfikat środowiskowy ISO 14001. W 2019 roku Spółka zmniejszyła emisję CO2 o prawie 11% w porównaniu z rokiem poprzednim oraz zwiększyła swoje dostawy energii ze źródeł odnawialnych, które obecnie stanowią 30% całości.

 

Brembo angażuje również prawie 11 000 swoich pracowników do wspierania zrównoważonych działań, dzięki inicjatywom wspierającym cele zrównoważonego rozwoju i zapewniając ponad 3650 godzin szkoleń z zarządzania środowiskowego.

Gratulujemy wszystkim firmom z tegorocznej "A Listy". Przejęcie przywództwa w zakresie przejrzystości i działań w zakresie ochrony środowiska jest jednym z najważniejszych kroków, jakie mogą podjąć firmy, i jest jeszcze bardziej imponujące w tym pełnym wyzwań roku oznaczonym przez COVID-19. Skala zagrożeń dla przedsiębiorstw wynikających ze zmiany klimatu, wylesiania i braku bezpieczeństwa wodnego jest ogromna i wiemy, że możliwości działania znacznie przewyższają ryzyko braku działań. Przywództwo ze strony sektora prywatnego stworzy "pętlę ambicji" dla większych działań rządów i zapewni, że globalne ambicje dotyczące zrównoważonej gospodarki o zerowej wartości emisji netto staną się rzeczywistością. Nasza "A Lista" jest wyrazem uznania dla firm, które przygotowują się do osiągnięcia doskonałości w gospodarce przyszłości, podejmując działania już dziś. Paul Simpson CEO CDP

 

Pełna lista firm, które znalazły się na tegorocznej „A Liście” CDP jest dostępna TUTAJ.

 

Źródło: Brembo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).