Branża motoryzacyjna odrabia straty | MOTOFAKTOR

Branża motoryzacyjna odrabia straty

person Joanna Piszcz 26/08/2020

Główny Urząd Statystyczny opublikował informację o produkcji ważniejszych wyrobów przemysłowych w lipcu 2020 roku.

Z informacji opublikowanej przez GUS wynika, że w lipcu 2020 r. w porównaniu do analogicznego miesiąca 2019 r. nastąpił spadek produkcji m.in.: opon do pojazdów
ciężarowych i autobusów (o 25,8%), wyrobów z gumy (o 20,3%) oraz opon do pojazdów samochodowych osobowych (o 11,7%). Spadki zanotowano w produkcji samochodów osobowych (o 30,2%), czy pojazdów do transportu publicznego (o 17,2%).

 

Zwiększyła się natomiast produkcja samochodów ciężarowych i ciągników drogowych (o 106,1%) oraz silników spalinowych o zapłonie samoczynnym do pojazdów (o 64,3%).

 

W stosunku do czerwca tego roku, w lipcu 2020 r. nastąpił wzrost produkcji opon do pojazdów samochodowych osobowych (o 32,2%), wzrost produkcji samochodów osobowych (o 39,9%), samochodów ciężarowych i ciągników drogowych (o 22,8%) oraz silników spalinowych do pojazdów mechanicznych (o 7,4%).

 

Źródło: GUS

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).