Brał części na faktury, których nie płacił | MOTOFAKTOR

Brał części na faktury, których nie płacił

person Adrian Januszkiewicz 19/11/2020

8 lat pozbawienia wolności grozi 23 – letniemu mechanikowi, który kupował części do samochodów jednak nie opłacił żadnej z faktur.

Policjanci podczas czynności służbowych ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu iławskiego kupował części do samochodów, za które nie opłacił faktur. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. Ustalili, że sprawcą oszustwa jest 23 – latek.

 

Okazało się, że mężczyzna prowadził firmę naprawiającą samochody. Kiedy brakowało jakiejś części kupował je w jednym ze sklepów jednak nie płacił za nie gotówką tylko brał faktury. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mieszkańcowi powiatu iławskiego. Jak ustalili policjanci mężczyzna oszukał sprzedawcę na ponad 8500 zł.

 

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).