Bosch wznawia produkcję rozruszników do historycznych Porsche | MOTOFAKTOR

Bosch wznawia produkcję rozruszników do historycznych Porsche

person Adrian Januszkiewicz 13/04/2019

W ramach projektu wykorzystującego nowoczesną technikę w historycznych pojazdach, Bosch wspiera właścicieli klasycznych Porsche, oferując rozrusznik o dużej mocy.

Głowica rozrusznika i sprzęgło jednokierunkowe z zębnikiem zostały przeprojektowane na potrzeby modeli 911, 928 i 959. Inżynierom Bosch udało się zaadaptować silnik i włącznik elektromagnetyczny z aktualnie produkowanego rozrusznika. W ten sposób zapewniona jest również dostępność części zamiennych przy kolejnych naprawach.

 

W przeciwieństwie do oryginalnego rozrusznika o mocy 1,5 kW, zmodernizowany rozrusznik ma moc 2,0 kW. Ta zwiększona zdolność rozruchowa oznacza jeszcze bardziej niezawodne uruchamianie silników w historycznych modelach Porsche. Co więcej, rozruszniki wyróżniają się mniejszym ciężarem i bardziej kompaktową budową. Stanowią one ulepszoną wersję oryginalnej części, która została już wycofana z produkcji seryjnej.

 

Oczywiście nowe rozruszniki z programu reengineering Bosch Classic, które można już teraz zamówić poprzez sieć Bosch Service, hurtownie lub w centrach Porsche, są zgodne z wysokimi standardami oryginalnego wyposażenia Bosch.

Ponad 100 lat doświadczenia Bosch w zakresie rozruszników i alternatorów

Nowy rozrusznik do historycznych modeli Porsche został opracowany przez inżynierów Bosch w oddziałach w Getyndze i Schwieberdingen. Nowe rozruszniki – jak również inne wersje, na przykład aktualny rozrusznik HEF109 do pojazdów użytkowych – są produkowane w fabryce w Getyndze.

Możliwość skorzystania w naszym programie reengineering z ponad 100-letniego doświadczenia Bosch w zakresie rozruszników i alternatorów stanowi dużą korzyść dla Bosch Classic. Cieszymy się, że dzięki nowemu rozrusznikowi przyczynimy się do tego, że fani oldtimerów będą mogli cieszyć się swoimi pojazdami przez długi czas. Frank Mantel dyrektor działu Bosch Classic

Szeroka oferta rozruszników i alternatorów na rynku wtórnym

Oprócz produktów, dzięki którym Bosch Classic utrzymuje w ruchu historyczne pojazdy, Bosch oferuje warsztatom samochodowym szeroką gamę nowych rozruszników i alternatorów do samochodów osobowych i pojazdów ciężarowych. Są one sprawdzane pod względem działania i jakości zgodnie z tymi samymi standardami, co części na oryginalne wyposażenie. W efekcie powstają wysokiej jakości produkty, które wyróżniają się wysoką niezawodnością i długą trwałością, nawet w niekorzystnych warunkach środowiskowych.

 

W przypadku opłacalnych napraw starszych samochodów osobowych i pojazdów ciężarowych, warsztaty i ich klienci mają również do dyspozycji korzystne cenowo alternatywne rozwiązania w postaci regenerowanych rozruszników i alternatorów z programu Bosch eXchange.

 

Źródło: Bosch

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).