Bosch wzmacnia współpracę z Ceres Power | MOTOFAKTOR

Bosch wzmacnia współpracę z Ceres Power

person Adrian Januszkiewicz 29/01/2020

Bosch zwiększył swój udział w spółce Ceres Power z 3,9% do około 18%, obejmując nowe akcje Ceres Power i kupując kolejne akcje od dotychczasowych akcjonariuszy.

W sumie Bosch zainwestował około 90 milionów euro. Aby wesprzeć strategiczną inwestycję i wzmocnić partnerstwo, Bosch ma prawo, zgodnie z warunkami transakcji, powołać członka Rady Nadzorczej w Ceres Power.

 

Od czasu podpisania umowy strategicznej w sierpniu 2018 r., Bosch i Ceres Power z powodzeniem współpracują przy opracowywaniu stosów ogniw paliwowych do zastosowań stacjonarnych. Umożliwiło to Boschowi rozpoczęcie pilotażowej produkcji pierwszych ogniw paliwowych w Niemczech jesienią 2019 r. Zakłada się, że zwiększony udział będzie dalej wspierać współpracę w kierunku przyszłej masowej produkcji Ceres SteelCell do wielu zastosowań, w tym w małych elektrowniach miejskich, fabrykach, centrach przetwarzania danych i punktach ładowania pojazdów elektrycznych.

Bosch mocno wierzy, że wysokowydajne ogniwo paliwowe z tlenkiem stałym (SOFC) ma do odegrania ważną rolę w bezpieczeństwie zasilania i elastyczności systemów energetycznych. Bosch wraz z naszym partnerem Ceres Power poczynił znaczące postępy w rozwoju stosów ogniw paliwowych do stacjonarnych zastosowań energetycznych. Dzięki tej zwiększonej inwestycji w Ceres Power zamierzamy dalej wzmacniać naszą udaną współpracę. dr Christian Fischer członek zarządu Bosch odpowiedzialny za sektor Energy and Building Technology
Z zadowoleniem przyjmujemy tę kolejną inwestycję Bosch, która wesprze dalszy rozwój naszej technologii, ponieważ chcemy odgrywać coraz ważniejszą rolę w przeciwdziałaniu zmianom klimatu i budowaniu zrównoważonego systemu energetycznego dla przyszłości. Nawiązaliśmy udaną współpracę z Bosch, łącząc unikatową technologię SteelCell® firmy Ceres Power z kompetencją Bosch w dziedzinie technologii, produkcji i zarządzania łańcuchem dostaw. Ta nowa inwestycja pozwoli nam zachować dynamikę ostatnich lat, w celu dalszego uprzemysłowienia firmy i rozszerzania zakresu zastosowania. Phil Caldwell dyrektor generalny Ceres Power

 

Spółka Ceres Power jest wiodącym graczem w obszarze rozwijania technologii SOFC nowej generacji. Jej strategia polega na komercjalizacji technologii poprzez licencyjną produkcję na masową skalę wraz z partnerami oraz na jej wykorzystywaniu do sieciowego i zdecentralizowanego wytwarzania energii. Zarząd Ceres Power jest przekonany, że rozszerzenie zakresu zastosowania technologii Ceres Power poprzez wzmocnioną współpracę z Bosch oznacza w przyszłości istotny wzrost wartości dla akcjonariuszy. Obie strony postrzegają transakcję jako znaczące zaangażowanie w ich partnerstwo.

 

Źródło: Bosch

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).