Bosch: Poznaj 10 faktów o świecy żarowej | MOTOFAKTOR

Bosch: Poznaj 10 faktów o świecy żarowej

person Redakcja 4/12/2019

W kolejnym cyklu ciekawostek technicznych firma Bosch przedstawia 10 faktów o świecy żarowej.

Czy wiesz, że…?

 

  1. Najstarszy samochód, w którym zainstalowano świece żarowe to Mercedes-Benz 260D z 1936 r. Był to pierwszy samochód osobowy z silnikiem diesla. Model ten na początku 1938 r. został wyposażony w świece żarowe z drutem grzejnym, aby go uruchomić potrzeba było aż 45 sekund grzania. Był on używany głównie jako taksówka.
  2. Świece żarowe Boscha znajdują się na wyposażeniu fabrycznym najnowszych samochodów, np. w pokazywanym na targach w Genewie BMW X4 II generacji.
  3. Czas grzania świecy Duraspeed od 0 do 1300 stopni Celsjusza to tylko 2 sekundy!
  4. Żywotność świec ceramicznych Duraspeed to nawet 200 tys. km.
  5. Bosch dostarcza świece żarowe także do łodzi motorowych oraz ciągników rolniczych np. New Holland T5.100.
  6. Najkrótsza świeca żarowa Boscha mierzy tylko 59 milimetrów, a najdłuższa 179 milimetrów.
  7. Na opakowaniu każdej świecy żarowej znajduje się trudny do podrobienia hologram oraz 15-cyfrowy numer, który potwierdza jej oryginalność. Można to sprawdzić w Internecie na stronie www.protect.bosch.com. Oryginalność świecy żarowej łatwo też sprawdzić skanując kod QR na opakowaniu. Potwierdzenie oryginalności otrzymasz email-em lub smsem.
  8. Podczas kontroli działania opór świec żarowych należy mierzyć wyłącznie precyzyjnym omomierzem/multimetrem. Przy użyciu urządzenia BOSCH FSA 500 można w łatwy i niezawodny sposób skontrolować działanie świec żarowych bez konieczności ich wymontowania.
  9. Wszystkie fabryki świec żarowych Boscha są certyfikowane ISO/TS 16949. Największa z nich znajduje się w Rodez, we Francji a pozostałe w Japonii i Indiach.
  10. Każda świeca żarowa jest sprawdzana podczas testu grzania na końcu linii produkcyjnej, co zapewnia ich niezawodność i wysoką jakość produkcji.

 

Dowiedz się więcej odwiedzając stronę internetową Boscha.

 

Artykuł sponsorowany przez firmę Bosch

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).