Bosch planuje przejęcie Grupy MoTeC | MOTOFAKTOR

Bosch planuje przejęcie Grupy MoTeC

Bosch planuje przejąć Grupę MoTeC z siedzibą w Melbourne w Australii. MoTeC oferuje szeroką gamę technologii sportów motorowych dla rynku customer racing.

 

MoTeC specjalizuje się w opracowywaniu, produkcji i dystrybucji technologii sportów motorowych dla zespołów w wielu seriach wyścigowych i ma ugruntowaną pozycję na tym rynku. Umowy dotyczące planowanej akwizycji zostały podpisane przez Bosch i Grupę MoTeC w czerwcu 2022 roku. Strony zobowiązały się do nieujawniania ceny zakupu. Transakcja podlega zatwierdzeniu przez organy kontroli połączeń.

 

Pod względem organizacyjnym MoTeC stanie się integralną częścią Bosch Motorsport, jednostki biznesowej Bosch Engineering GmbH, w 100% zależnej firmy Bosch z siedzibą w Abstatt w Niemczech. Jako dostawca usług inżynieryjnych Bosch Engineering oferuje zindywidualizowane usługi rozwojowe i konsultingowe w sektorach motoryzacyjnym i sportów motorowych. Dzięki szerokiej gamie technologii sportów motorowych, portfolio MoTeC obejmuje jednostki sterujące pojazdami i silnikami, wyświetlacze, rejestratory danych i pokładowe jednostki sterujące zasilaniem dla konwencjonalnych i zelektryfikowanych serii wyścigowych. Firma obsługuje swoich klientów w Australii, Azji i Pacyfiku, Europie, USA i Japonii za pośrednictwem globalnej sieci około 250 dealerów.

 

Wraz z przejęciem Grupy MoTeC, Bosch Motorsport rozszerzy swoje portfolio produktów i dystrybucję, aby w przyszłości obsługiwać dodatkowe serie wyścigowe, a także rynek wyścigowy. Ponadto Bosch Motorsport rozwija swoją sieć sprzedaży i obecność na rynku głównie w regionie Azji i Pacyfiku, USA i Wielkiej Brytanii.

 

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wszechstronnej wiedzy Grupy MoTeC, a także jej ogólnoświatowej sieci dealerskiej, wzmacniamy naszą pozycję w sportach motorowych i idealnie uzupełniamy nasze portfolio produktów –  mówi dr Klaus Boettcher, wiceprezes Bosch Motorsport.

 

Grupa MoTeC zatrudnia 54 osoby na całym świecie między siedzibą a biurem sprzedaży i technicznej obsługi klienta w Banbury (Wielka Brytania). Działalność biznesowa Grupy MoTeC ma być kontynuowana w przyszłości jako odrębny podmiot prawny, pod własną marką.

 

Źródło: Bosch

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).