Bosch i Volkswagen stawiają na ogniwa akumulatorowe | MOTOFAKTOR

Bosch i Volkswagen stawiają na ogniwa akumulatorowe

person Adrian Januszkiewicz 19/01/2022

Grupy Bosch i Volkswagen zgodziły się zbadać możliwość stworzenia europejskiego dostawcy rozwiązań w zakresie urządzeń akumulatorowych.

Obie firmy planują dostarczać zintegrowane systemy produkcji akumulatorów, rozwój na miejscu i wsparcie konserwacyjne dla producentów ogniw akumulatorowych i systemów akumulatorowych. Firmy dążą do osiągnięcia pozycji lidera pod względem kosztów i technologii w technologii akumulatorów na skalę przemysłową oraz do masowej produkcji zrównoważonych, najnowocześniejszych akumulatorów. Dzięki podejściu do produkcji „lokalni dla lokalnych” będzie to również krok w kierunku celu, jakim jest mobilność neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. W samej Europie Grupa Volkswagen planuje zbudować sześć fabryk ogniw do 2030 roku.

Jednostka projektowa określa potencjał wyposażenia fabryk ogniw akumulatorowych

Grupa Bosch i Grupa Volkswagen tworzą jednostkę projektową w celu zbadania możliwości rozwiązań na skalę przemysłową do produkcji akumulatorów w Europie. Protokół ustaleń w tej sprawie podpisali Rolf Najork, członek zarządu Robert Bosch GmbH i prezes zarządu Bosch Rexroth oraz Thomas Schmall, członek zarządu Volkswagen Group odpowiedzialny za technologię i Dyrektor Generalny Volkswagen Group Components.

 

Celem firm jest dostarczanie pełnego zakresu procesów i komponentów potrzebnych do produkcji ogniw i systemów baterii na dużą skalę. W całej branży zapotrzebowanie jest ogromne: w samej Europie różne firmy planują budowę fabryk ogniw o łącznej rocznej wydajności około 700 gigawatogodzin do 2030 roku.

Bosch i Volkswagen łączą siły w celu produkcji akumulatorów

Dla obu partnerów ten sojusz jest kolejnym krokiem w kierunku odgrywania wiodącej roli w elektromobilności. Partnerstwo będzie opierać się na uzupełniających się obszarach wiedzy: podczas gdy Bosch ma wysoką wiedzę fachową w zakresie automatyzacji fabryk i integracji systemów, Volkswagen jest znakomitym producentem samochodów na dużą skalę i jest na dobrej drodze, aby stać się głównym producentem ogniw akumulatorowych.

 

Jak mówi Rolf Najork: Wspólnie z Volkswagenem szukamy drogi do uprzemysłowienia procesów produkcyjnych ogniw akumulatorowych za pomocą znormalizowanego wyposażenia. Mamy ku temu najlepsze warunki: Bosch jest nie tylko największym światowym dostawcą motoryzacyjnym, ale także jednym z wiodących dostawców wyposażenia fabrycznego. Rozumiemy, jak działa technologia baterii i wiemy, jak ją wyprodukować. Dzięki ponad 135-letniemu doświadczeniu w branży motoryzacyjnej i naszej sprawdzonej wiedzy w zakresie industrializacji, chcemy zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na akumulatory. Przemysł europejski ma potencjał, by stać się motorem technologicznym ekologicznej transformacji gospodarki.

 

Thomas Schmall skomentował: Europa ma wyjątkową szansę stać się globalną potęgą akumulatorów w nadchodzących latach. Istnieje silne i rosnące zapotrzebowanie na wszystkie aspekty produkcji baterii, w tym wyposażenie nowych gigafabryk. Volkswagen i Bosch zbadają możliwości rozwoju i kształtowania tej nowatorskiej, wielomiliardowej branży w Europie. Nasza decyzja o aktywnym zaangażowaniu się w pionową integrację łańcucha wartości w zakresie produkcji baterii pozwoli na wykorzystanie znacznych nowych puli zysków. Planowanie stworzenia w pełni zlokalizowanego europejskiego łańcucha dostaw dla e-mobilności wyprodukowanej w Europie z pewnością oznacza rzadką okazję w historii biznesu.

 

Źródło: Bosch

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).