Bosch Connected Repair zintegrowany z e-Sowa | MOTOFAKTOR

Bosch Connected Repair zintegrowany z e-Sowa

person Adrian Januszkiewicz 23/11/2018

Najnowsza wersja systemu Bosch Connected Repair została zintegrowana z programem e-Sowa, co może pomóc warsztatom w Polsce.

W warsztatach znajduje się wiele urządzeń i osób, które potrzebują informacji o kliencie, pojeździe, usterce lub o potrzebnym do wykonania przeglądzie techniczny. Większość z nich pomaga udoskonalić pracę, systemy te rzadko jednak działają ze sobą.

 

Jednym z wyjątków na polskim rynku jest pod tym względem Bosch Connected Repair (CoRe). Jest to narzędzie, które może być zintegrowane z innymi urządzeniami, dzięki czemu można skutecznie wymieniać informacje dotyczące serwisowania lub naprawy. Program składa się z aplikacji centralnego serwera, do której dostęp można uzyskać dla dowolnego klienta za pomocą paska menu w nagłówku. Pasek ten jest dostępny przez cały czas uruchomienia programu, a dane klienta i pojazdu są zawsze dostępne dla użytkownika. Jeśli program nie jest używany, to pozostały ekran może być wykorzystywany do innych celów lub aplikacji.

 

Nowa wersja Bosch Connected Repair została dostosowana do wymagań klientów Inter Cars –zarówno w zakresie przypadków napraw, jak i zapisywania danych oraz zdjęć zgodnie z ochroną danych osobowych. Dzięki temu korzystające z narzędzia warsztaty będą mogły być konkurencyjne nie tylko obecnie, ale również w przyszłości. Co ważne, cały system jest zintegrowany z programem e-Sowa, z którego korzystają setki warsztatów w całej Polsce i który wciąż znajduje na naszym rynku coraz więcej zwolenników.

 

Największą zaletą urządzenia jest duża liczba partnerów, którzy wspierają połączenie z siecią CoRe. Na całym świecie jest ich już ponad pięćdziesięciu, a od niedawna do tego grona należy również e-Sowa, program wykorzystywany przez setki warsztatów w naszym kraju. Nowe algorytmy wyszukiwania w połączeniu z wysuwanym menu ułatwiają i przyspieszają identyfikację pojazdu. Dane identyfikacyjne oparte są na różnych cechach (VIN, KBA i kod kraju), dzięki czemu można odczytać je bezpośrednio z pojazdu.

 

Bosch Connected Repair to także kompleksowa dokumentacja – wyniki poszczególnych testów można prezentować zarówno w formie pojedynczych raportów, jak i w postaci podsumowania. Do cyfrowej karty pracy można z łatwością dodawać zdjęcia z mobilnych urządzeń. PictureApp umożliwia połączenie m.in. z tabletem oraz smartfonem. Z kolei informacje o pojazdach z poprzednich wizyt są przechowywane i łatwo dostępne. Ponadto pliki PDF z zewnętrznych systemów (np. raporty pojazdów od innych producentów) mogą być tak zintegrowane, aby uzupełnić historię pojazdu klienta.

Oferta Bosch Connected Repair i e-Sowa to m.in.:

 • rozwiązania w zakresie skutecznych napraw pojazdów;
 • innowacyjne wyposażenie warsztatowe i oprogramowanie;
 • największy na świecie asortyment nowych i regenerowanych części zamiennych;
 • szeroką sieć dystrybutorów, gwarantująca szybkie i niezawodne dostawy części;
 • kompetentną pomoc hot-line;
 • szeroki zakres szkoleń;

Główne korzyści dla warsztatu:

 • oszczędność czasu – identyfikacja pojazdu jest przeprowadzana tylko raz, a następnie przesyłana do wszystkich podłączonych urządzeń; jeżeli identyfikacja trwa 30 sekund na pojazd, to otrzymuje się oszczędność kilku godzin w roku;
 • uproszczenie procesów – protokoły badania, komentarze oraz zdjęcia są zapisywane bezpośrednio na karcie pracy i można je w dowolnym momencie odczytać;
 • wzrost wydajności – wszyscy pracownicy mają w każdej chwili dostęp do cyfrowych kart pracy i statusu pojazdów, a przypadkowe błędy są zredukowane do minimum;
 • rozszerzenie zakresu działalności – do zlecenia można dołączyć wyniki pomiarów dala produktów innych producentów oraz korzystać z elektronicznej bazy danych;
 • zwiększenie zadowolenia klientów – przejrzysty i łatwy do zrozumienia końcowy raport daje klientom poczucie bezpieczeństwa.

 

Źródło: Inter Cars

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).