BorgWarner wprowadza na rynek najmocniejszy dotąd rdzeń S300 | MOTOFAKTOR

BorgWarner wprowadza na rynek najmocniejszy dotąd rdzeń S300

person Adrian Januszkiewicz 1/10/2018

BorgWarner dodaje nowość do swojego najszybciej rosnącego segmentu rynku wtórnego - turbosprężarek do silników benzynowych i wysokoprężnych.

Firma BorgWarner wprowadziła na rynek swój najmocniejszy super-rdzeń turbosprężarki serii S300 – 72-milimetrowy S300SX-E – dający o 100 KM więcej niż następny najwyższy model 69-milimetrowy, a także rozwinęła popularną serię montażową super-rdzeni AirWerks S300SX-E. Nowy superszybki rdzeń AirWerks S300SX-E 72 mm zachowuje ten sam kompaktowy rozmiar i niemal identyczny ultraszybki czas reakcji, umożliwiając klientom ulepszenie swojego 69 mm zespołu dzięki nowemu produktowi, który może osiągnąć maksymalnie 1100 koni mechanicznych.

 

Wydajny super rdzeń wyposażony jest w ulepszenia premium serii S300SX-E zapewniające większą trwałość i aerodynamikę, w tym łożysko oporowe 360-stopniowe, zintegrowany czujnik prędkości i wstępnie obrobiony port doładowania. Podobnie jak w przypadku wszystkich zestawów BorgWarner, model 72 mm pasuje do wielu opcji obudowy turbiny, dzięki czemu klienci mogą wybrać odpowiedni rozmiar obudowy do swoich zastosowań wydajnościowych, od samochodów drogowych do pojazdów ciężarowych o dużej ładowności.

Cieszymy się, że możemy wprowadzić ten znaczący dodatek do naszego najszybciej rosnącego segmentu produktów do osiągów turbosprężarek dla naszych klientów na rynku wtórnym. Odnieśliśmy ogromny sukces dzięki wprowadzeniu super-rdzenia AirWerks S300SX-E 69 mm, który był wówczas naszym najpotężniejszym modelem. Oczekujemy tak samo wspaniałej reakcji z wprowadzeniem nowego produktu 72 mm, ponieważ ponownie zwiększyliśmy możliwości i wytrzymałość części, zachowując jednocześnie rozmiar pakietu i czas reakcji. Michael Boe wiceprezes i dyrektor generalny Global Aftermarket, BorgWarner Turbo Systems

 

Po rozpoznaniu zapotrzebowania rynku na mocniejszy super rdzeń, firma BorgWarner wykorzystała swoje wewnętrzne doświadczenie w zakresie rozwoju technologii, aby stworzyć super-rdzeniowy zespół S300SX-E 72 mm. Firma wykorzystała oprogramowanie do obliczeniowej dynamiki płynów (CFD) do opracowania technologii i przetestowania, czy osiągnęło pożądane parametry wydajności przed fizycznym wytwarzaniem części. Oprogramowanie CFD służy również do tworzenia turbosprężarek do oryginalnego wyposażenia, a BorgWarner produkuje zespoły AirWerks S300SX-E w tym samym zakładzie i na tych samych liniach produkcyjnych, co oryginalne produkty (OE). Dzięki wspólnej wiedzy technologicznej i zasobom produkcyjnym firma spełnia ogólne standardy OE dotyczące wydajności, jakości i niezawodności wszystkich swoich produktów turbo.

 

W 2015 r. firma BorgWarner rozpoczęła sprzedaż pierwszych super-rdzeniowych zespołów w ulepszonej serii AirWerks S300SX-E za pośrednictwem swojej sieci dystrybucyjnej. Firma kontynuuje poszerzanie linii produktów, aby zaoferować klientom na rynku wtórnym więcej opcji modernizacji silników swoich pojazdów w celu zwiększenia wydajności.

 

Źródło: BorgWarner

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).