BorgWarner: układ EHRS dla hybryd | MOTOFAKTOR

BorgWarner: układ EHRS dla hybryd

person Adrian Januszkiewicz 31/07/2018

BorgWarner opracował innowacyjny system EHRS, który pomaga zmniejszyć spalanie i emisję gazów w pojazdach hybrydowych.

Opracowany dla pojazdów hybrydowych z napędem elektrycznym (HEV) i pojazdów hybrydowych typu Plug-in (PHEV) innowacyjny wydechowy układ odzyskiwania ciepła (Exhaust Heat Recovery System – EHRS) firmy BorgWarner wejdzie do produkcji jeszcze w tym roku w pojazdach jednego ze znanych północnoamerykańskich producentów samochodowych. Dzięki wykorzystaniu ciepła z gazów wydechowych, które normalnie byłyby kierowane przez rury wydechowe i marnowane, technologia firmy skraca czas rozgrzewania silnika, zwiększa wydajność i znacznie poprawia ekonomię spalania oraz redukuje emisję. To ekonomiczne rozwiązanie oferuje kompaktowe opakowanie, niewielką wagę i może być łatwo zintegrowane z istniejącymi pojazdami.

Dopóki zimny silnik nie osiągnie optymalnej temperatury roboczej, jest on znacznie mniej wydajny i generuje wyższe emisje, co jest jednym z wyzwań, przed jakimi należy sprostać przed przyszłymi regulacjami dotyczącymi emisji. Nasz system EHRS minimalizuje czas nagrzewania silnika, pomagając producentom samochodów na całym świecie spełniać nowe i bardziej rygorystyczne przepisy. Dzięki EHRS BorgWarner zaspokaja rosnące zapotrzebowanie na wysokowydajne rozwiązania mające na celu redukcję emisji i umacnia swoją pozycję wiodącego dostawcy czystych technologii. Joe Fadool prezes i dyrektor generalny, BorgWarner Emissions & Thermal Systems

 

Łącząc system recyrkulacji spalin (EGR) z systemem odzyskiwania straconego ciepła (WHRS),  firma BorgWarner wykorzystuje swoje bogate doświadczenie w zakresie technologii wymiany ciepła i oczyszczania gazów spalinowych, takich jak chłodnice i zawory EGR, umożliwiając firmie zaoferowanie najlepszego rozwiązania. EHRS zmniejsza straty mechaniczne dzięki wykorzystaniu energii zaoszczędzonej w spalinach. Podczas rozruchu zimnego silnika zawór steruje przepływem spalin, kierując go przez wymiennik ciepła, gdzie energia cieplna gazu podgrzewa płyny podzespołów pojazdu. W rezultacie silnik nagrzewa się szybciej, zmniejszając emisję spalin i poprawiając zużycie paliwa. Niskociśnieniowy zawór EGR firmy BorgWarner precyzyjnie kontroluje temperaturę w komorze spalania, poprawiając wydajność silnika i czas spalania. Ponadto technologia ta zmniejsza emisję tlenku węgla (CO) i tlenków azotu (NOx), a także pyłu zawieszonego (PM).

 

Źródło: BorgWarner

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).