BorgWarner na targach Performance Racing Industry | MOTOFAKTOR

BorgWarner na targach Performance Racing Industry

person Adrian Januszkiewicz 12/12/2019

BorgWarner pojawił się na tegorocznej edycji targów Performance Racing Industry w Indianapolis, aby zaprezentować swoją ofertę części zamiennych.

Wśród najnowszych prezentowanych przez BorgWarner technologii znajdą się m.in. turbosprężarka AirWerks do modernizacji 3,5-litrowego silnika EcoBoost Forda F-150 z lat 2011-2016, rozwiązanie zapewniające według producenta optymalną wydajność i dodatkowe 85 KM.

PRI jest idealną platformą dla BorgWarnera do dzielenia się swoim wiodącym w branży doświadczeniem i ofertami turbosprężarek o dużej mocy z oddanymi entuzjastami wydajności z całego świata. Jesteśmy dumni z naszych produktów z rynku części zamiennych i oczekujemy na prezentację naszych najlepszych turbosprężarek, w tym najnowszych osiągnięć w naszych liniach Engineered For Racing (EFR) i AirWerks, w tym roku na PRI. Michael Boe wiceprezes i dyrektor generalny BorgWarner Emissions, Thermal and Turbo Systems Aftermarket

 

Poza najnowszą turbosprężarką do 3,5-litrowego silnika EcoBoost, uczestnicy targów mogą zapoznać się z szeroką gamą EFR i turbosprężarek AirWerks, w tym z najmocniejszą aftermarketową S300 z super rdzeniem – BorgWarner AirWerks S300SX-E z 72 milimetrowym (mm) super rdzeniem. Zapewniając szybki czas reakcji i kompaktową konstrukcję, super-core S300SX-E 72 mm oferuje o 100 koni mechanicznych więcej niż poprzedni model (łącznie do 1100 koni mechanicznych). Firmowe super-rdzenie EFR, które będą obecne na wystawie, to EFR 8474, EFR 9274 i EFR 9280. Najnowsze super-rdzenie EFR zapewniają do 200 koni mechanicznych więcej niż jego poprzednicy i zostały zaprojektowane z nową, większą średnicą koła induktora sprężarki, nową geometrią ostrza i kształtem konturu, aby zmaksymalizować przepływ powietrza.

 

Poza tym BorgWarner prezentuje u siebie na stoisku bolid NTT DATA IndyCar Honda zespołu Chip Ganassi Racing o numerze 10 oraz niestandardowe trzyokienne coupe Forda Tucci Hot Rods 1932 z podwójnymi turbosprężarkami EFR 6258. Wystawionym bolidem jeździł w minionym sezonie IndyCar szwedzki kierowca Felix Rosenqvist. Samochód został wzmocniony przez parę turbosprężarek BorgWarner EFR 7163. Tucci Hot Rods zbudował niestandardowe trzyokienne coupe Forda na Syracuse Nationals jako pojazd na sprzedaż. Posiada dwie turbosprężarki EFR 6258 z aluminiowymi obudowami łożyskowymi i obudową turbiny wlotowej o napięciu 0,85 A/R.

 

Zaktualizowane portfolio produktów BorgWarner wraz ze szczegółowymi informacjami o produktach można znaleźć w katalogu wysokowydajnych turbosprężarek firmy, który będzie dostępny na stoisku 2341 podczas targów PRI od dziś do soboty w Indianapolis. Entuzjaści, którzy nie mogą wziąć udziału w programie, mogą znaleźć informacje o produkcie i listę zatwierdzonych przez firmę dystrybutorów części zamiennych na stronie borgwarner.com/aftermarket.

 

Źródło: BorgWarner

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).