BorgWarner dostarczy akumulatory do e-busów | MOTOFAKTOR

BorgWarner dostarczy akumulatory do e-busów

Firma BorgWarner została wybrana przez światowego lidera technologii energetycznych na dostawcę akumulatorów do serii autobusów elektrycznych.

 

 

 

BorgWarner w ramach kontraktu ma dostarczyć parę standaryzowanych akumulatorów o ultrawysokiej energii oraz system zarządzania akumulatorami, które firma zintegruje z pakietem elektryfikacji dla każdego pojazdu. Pakiet zostanie sprzedany producentowi autobusów elektrycznych w Georgii.

 

Chętnie współpracujemy z naszym klientem w zakresie elektrycznych układów napędowych, kontynuując kultywowanie i rozwijanie naszych relacji jako partnerów skoncentrowanych na przyszłości elektryfikacji — powiedział Volker Weng, wiceprezes i dyrektor generalny BorgWarner Drivetrains and Battery Systems – To nowe zwycięstwo biznesowe dzięki naszej technologii akumulatorowej poszerza nasz zasięg w branży i zapewnia bardziej wydajną opcję transportu szkolnego.

 

Zestawy akumulatorów firmy BorgWarner zawierają najnowocześniejsze funkcje bezpieczeństwa, w tym ochronę przed przeładowaniem prądowym, pasywną odporność na propagację na poziomie ogniw oraz rozłączenie elektryczne na połączeniach przewodów poszczególnych ogniw, które spełniają surowe normy bezpieczeństwa akumulatorów pojazdów elektrycznych obowiązujące w branży. Dodatkowo, pakiety 98 kWh oferują aktywne chłodzenie i zapewniają wiodącą w branży gęstość energii 274 Wh/litr i 177 Wh/kilogram.

 

Produkcja akumulatorów rozpoczęła się w marcu 2023 roku.

 

Źródło: BorgWarner

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).