BorgWarner buduje kolejny zakład w Portugalii | MOTOFAKTOR

BorgWarner buduje kolejny zakład w Portugalii

person Adrian Januszkiewicz 15/10/2021

BorgWarner rozpoczął budowę nowego zakładu w Viana do Castelo w Portugalii, gdzie planuje produkować produkty do elektryfikacji.

Inwestycja w nowy zakład, w którym produkcja m.in. silników elektrycznych, falowników i systemów zarządzania akumulatorami ma rozpocząć się częściowo w III kwartale 2022 r., a pełna wydajność ma przyjść w 2024 r., wynosi 100 mln euro. Obiekt o powierzchni 17 000 metrów kwadratowych będzie mieścił różne funkcje, w tym operacje, inżynierię, jakość i zakupy, i ma stworzyć około 300 nowych miejsc pracy. Kierownictwo BorgWarner, urzędnicy rządowi i ksiądz wzięli udział w uroczystej ceremonii wmurowania kamienia węgielnego, aby życzyć pomyślności i powodzenia nowej placówce.

Europa jest bardzo ważną bazą produkcyjną dla światowych producentów samochodów. Nasz najnowszy zakład jest strategicznie zlokalizowany, aby służyć naszym klientom lokalną produkcją i zaspokajać rosnące zapotrzebowanie na produkty do elektryfikacji. Tony Allen prezes i dyrektor generalny na Europę BorgWarner PowerDrive Systems
Nowy zakład w Vianie wpisuje się w globalną strategię rozwoju BorgWarner i pokazuje zaangażowanie firmy w Portugalii jako lokalizacji przemysłowej. Hugues Simion kierownik zakładu w BorgWarner PowerDrive Systems Viana
Inwestycja BorgWarner w nowy zakład przemysłowy dla segmentu pojazdów elektrycznych w Viana do Castelo jest wyraźnym dowodem atrakcyjności Portugalii dla projektów o wysokiej wartości dodanej i wyraźnym zaangażowaniem w przyszłość mobilności elektrycznej.Jesteśmy bardzo zadowoleni z zaufania, jakim BorgWarner po raz kolejny cieszy się w tym kraju. Luís Castro Henriques prezes AICEP

 

W ramach inicjatywy Charging Forward BorgWarner przyspiesza realizację strategii elektryfikacji firmy i ogłosił plany zwiększenia przychodów z pojazdów elektrycznych do około 45% do 2030 r., wraz z zobowiązaniem do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2035 r.

 

Źródło: BorgWarner

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).