Boostery NOCO bardziej wszechstronne od kabli rozruchowych | MOTOFAKTOR

Boostery NOCO bardziej wszechstronne od kabli rozruchowych

person Redakcja 16/12/2021

Boostery firmy NOCO szczycą się swoją nieporównywalną wszechstronnością i niezależnością w podejmowanych działaniach.

Problem z rozładowanym akumulatorem może wystąpić zawsze, bez względu na porę dnia czy roku. Oczywiście okres zimowy, z nagłymi spadkami temperatur, może uwypuklić jego kondycję techniczną, co z własnego doświadczenia potwierdzi niejeden kierowca. Jak również to, że najczęściej kończy się to doraźnym działaniem bez konieczności wymiany baterii. Jednak, aby doszło do takiego happy endu niezbędna jest pomoc drugiej osoby dysponującej sprawnym i – co często jest pomijane – porównywalnym samochodem oraz posiadanie kompletu kabli rozruchowych. Niestety, dziś nie zawsze udaje się spełnić „od ręki” te ostatnie warunki.

 

Z efektywnym rozwiązaniem przyszła kilka lat temu amerykańska firma NOCO. Jej inżynierowie na bazie ponad stuletniego doświadczenia w zakresie serwisowania akumulatorów wykorzystali dostępne dziś technologie tworząc całą gamę tzw. boosterów. Wyróżnikiem tych urządzeń rozruchowych – seria GB i GBX – jest niezależność działania. Tradycyjna para kabli z zaciskami (z opatentowanym zabezpieczeniem przed iskrzeniem i skutkami pomylenia biegunów) podpinana jest do kompaktowego urządzenia z wbudowaną baterią. Zmagazynowana w niej energia, w zależności od modelu, pozwala na podjęcie próby startu silnika benzynowego nawet o pojemności 10 litrów (w przypadku diesla do 8 l).

 

Co warto podkreślić – boostery NOCO z serii GB i GBX przeznaczone są do awaryjnego rozruchu baterii 12V bez względu na technologię ich wykonania. Nie ma też znaczenia ich pojemność (Ah) i prąd rozruchowy (A). Jedynym wyznacznikiem przy wyborze modelu startera jest pojemność silnika pojazdu, zarówno spalinowego, układu hybrydy, jak i elektrycznego. Do tej gamy zaliczają się nie tylko samochody osobowe i lekkie dostawcze, ale też jednoślady czy quady bądź skutery śnieżne. To tylko kilka klasycznych przykładów, w praktyce można je podłączać do wszelkich urządzeń czerpiących prąd z akumulatorów 12V.

 

Wbudowana w boostery NOCO bateria może być źródłem zasilania dla innych urządzeń elektronicznych (wydajny port usb typ C 5V/10A). W porównaniu do powszechnie stosowanych power banków przewyższa je nie tylko ilością zmagazynowanej energii, ale i zakresem działania. Szczelna i odporna na uszkodzenia mechaniczne obudowa zapewnia efektywną pracę w plenerze nawet przy minus 20 st. C. Jest to więc uniwersalne rozwiązanie, które prosto z bagażnika samochodu można przełożyć do plecaka przed wyruszeniem na zimową wyprawę w góry. Takie zabezpieczenie zapewni wielokrotne naładowanie smartfona czy kamerki sportowej.

 

Uzupełnieniem praktycznych cech urządzeń NOCO GB i GBX jest wbudowana latarka LED. W każdym modelu dostępne są funkcje dostosowania jasności, jak i trybów świecenia (w tym wysyłania sygnałów S.O.S.). Akumulatorki w boosterach ładowane są nie tylko poprzez sieć 230V, ale też przez gniazdo 12V. Uzupełnieniem oferty są różnego rodzaju przedłużki, końcówki i etui ochronne.

 

Źródło: NOCO

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).