BMW zwiększa produkcję akumulatorów EV w Chinach | MOTOFAKTOR

BMW zwiększa produkcję akumulatorów EV w Chinach

person Adrian Januszkiewicz 21/09/2020

Zakład spółki joint venture BMW Brilliance Automotive (BBA) w chińskim Tiexi został rozbudowany i podwoił dotychczasową produkcję akumulatorów do EV.

BMW Group kontynuuje rozwój elektromobilności i dostosowuje swoje struktury produkcyjne do rosnącego zapotrzebowania na pojazdy w pełni i częściowo zelektryfikowane. W Chinach spółka joint venture BMW Brilliance Automotive (BBA) otworzyła kolejne centrum produkcji akumulatorów w zakładach w Tiexi, gdzie produkowane są teraz nowe, wydajniejsze akumulatory piątej generacji w technologii BMW eDrive do całkowicie elektrycznego BMW iX3*. Nowe centrum produkcji akumulatorów stanowi uzupełnienie otwartej w 2017 roku fabryki akumulatorów, tzw. „High Voltage Battery Center”.

 

W oficjalnym otwarciu nowego centrum produkcji akumulatorów wysokonapięciowych wzięli udział wysoko postawieni przedstawiciele chińskiego rządu oraz BMW Group.

Chiny mają dla BMW Group duże znaczenie, zarówno jako rynek zbytu, jak i jako miejsce produkcji i innowacji. Nasze inwestycje podkreślają nasze silne długofalowe zaangażowanie w Chinach i Shenyang. A to nie koniec inwestycji: na dobrej drodze jest też rozbudowa zakładów BBA w Tiexi i Dadong. Przygotowujemy się do przyszłego wzrostu: nowe centrum produkcji akumulatorów podwoi naszą zdolność lokalnej produkcji akumulatorów w Chinach. Milan Nedeljković członek zarządu BMW AG odpowiedzialny za produkcję
Rozbudowa naszego centrum produkcji akumulatorów wysokonapięciowych jest konkretnym wyrazem naszego zaangażowania w dalsze inwestycje w Shenyang, Liaoning i północno-wschodnich Chinach. Nowe centrum produkcji akumulatorów dowodzi naszej determinacji do objęcia wiodącej roli w zrównoważonej mobilności poprzez wprowadzenie na rynek w pełni elektrycznego BMW iX3. dr Johann Wieland prezes BBA

 

Chiny to największy jednolity rynek BMW Group i światowy lider w dziedzinie elektromobilności. Paleta pięciu samochodów zelektryfikowanych sprawia, że BMW Group ma obecnie w Chinach największą ofertę w segmencie premium. Dziś już 75 tysięcy zelektryfikowanych modeli BMW jeździ po drogach Chin.

 

Jeszcze we wrześniu w zakładzie BBA w Dadong rozpocząć ma się produkcja nowego, w pełni elektrycznego BMW iX3. Akumulatory wysokonapięciowe do tego modelu dostarczane są z pobliskiego centrum produkcji akumulatorów. BMW X3 jest więc pierwszym modelem oferowanym zarówno z wysokowydajnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi z technologią mild hybrid 48 V, jak i z napędem hybrydowym typu plug‑in oraz jako model czysto elektryczny.

 

Źródło: BMW

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).