BMW niezadowolone po konsultacjach z Merkel

person Adrian Januszkiewicz 27/06/2019

Przedstawiciele BMW AG po spotkaniu z kanclerz Niemiec, Angelą Merkel, uznali pomysły rządu na przyspieszenie rozwoju elektromobilności za niemożliwe.

Niemiecki rząd, chcąc konkurować z producentami azjatyckimi i przyspieszyć wdrażanie elektromobilności w Europie zaproponował, podczas wtorkowego spotkania, niemieckim koncernom samochodowym produkcję własnych ogniw do samochodów elektrycznych. Sceptycznie do pomysłu podeszli przedstawiciele BMW AG.

Nie sądzę, aby każdy producent samochodów uznał za sensowne posiadanie swoich własnych ogniw. Firma z przyjemnością dołącza do konsorcjum lub współpracuje z istniejącymi producentami, ale nie widzi potrzeby przekraczania tego. Nicolas Peter dyrektor finansowy BMW

 

Kanclerz Merkel odbyła trzygodzinne spotkanie z dyrektorami naczelnymi BMW, Volkswagen AG i Daimler AG w Berlinie, aby podwoić wysiłki na rzecz przyspieszenia przyjęcia samochodów elektrycznych. Dyskusja zakończyła się bez konkretnych rezultatów, dodając poczucie powolnego przejścia na czystsze pojazdy.

 

Podczas gdy BMW się wstrzymuje, Volkswagen w maju wybrał Northvolt AB jako swojego partnera do rozpoczęcia produkcji ogniw akumulatorowych w Niemczech, inwestując prawie 1 miliard euro (1,1 miliarda dolarów). BMW również posiada udziały w Northvolt, które planuje podnieść w najbliższej przyszłości, pozostając poniżej Volkswagena.

 

Plan Niemiec i Francji dotyczący ustanowienia konsorcjum produkcji ogniw akumulatorowych w Europie zmaga się z obawami, że obecni producenci azjatyccy mają lepszą pozycję, aby obniżyć koszty kluczowego produktu samochodowego.

 

Rozmowy zostaną wznowione, aby przygotować plany rozbudowy infrastruktury samochodów elektrycznych. Decyzja zapadnie jesienią na kolejnym spotkaniu z producentami samochodów i rządem w Berlinie.

 

Źródło: Bloomberg.com

Zdjęcie główne: innogy

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).