Błyskawiczne hamowanie z Delphi Technologies | MOTOFAKTOR

Błyskawiczne hamowanie z Delphi Technologies

person Redakcja 14/09/2020

Części hamulcowe Delphi Technologies odznaczają się wysoką jakością wykonania i skutecznością w hamowaniu. Przy ich wymianie należy ściśle przestrzegać zaleceń.

Podczas hamowania najważniejsza jest szybkość działania. W sytuacji awaryjnej liczy się każda sekunda, gdyż to od niej zależy czy dojdzie do wypadku, czy uda się go uniknąć. Delphi Technologies realizuje tę samą filozofię w stosunku do nowych części poszerzających asortyment elementów układu hamulcowego marki, błyskawicznie dostarczając warsztatom odpowiednie części. Co prawda w tym przypadku, mówimy o tygodniach, a nie o sekundach, ale czas w tej sytuacji również ma znaczenie. Dlaczego?

 

To proste. Każde użycie pedału hamulca przez kierowcę prowadzi do zużycia niewielkiego fragmentu okładziny ciernej klocka hamulcowego. A teraz zastanówmy się, ile razy hamuje kierowca podczas typowej przejażdżki, w szczególności podczas jazdy w korku. Nie bez powodu to właśnie klocki hamulcowe są jednymi z pierwszych elementów układu hamulcowego, które nadają się do wymiany.

 

Potrzeba wymiany klocków hamulcowych to zła wiadomość dla właściciela pojazdu, ale jednocześnie dobra wiadomość dla niezależnego warsztatu samochodowego. W odróżnieniu od innych rutynowych czynności serwisowych, większość właścicieli pojazdów korzysta z pomocy wykwalifikowanego mechanika przy sprawdzaniu stanu klocków hamulcowych oraz ich wymianie.

 

Czynności te to jednak coś więcej niż tylko jednorazowa wymiana klocków hamulcowych. Prawidłowo przeprowadzona wymiana może zachęcić nowego klienta do powrotu do warsztatu i przeprowadzenia w nim kolejnych napraw przez cały okres użytkowania pojazdu. Z tego też powodu należy upewnić się, że nasz warsztat posiada nie tylko odpowiednią część pasującą do danego pojazdu, ale również część o udowodnionej jakości.

 

Produkty firmy Delphi Technologies z pewnością spełnią oba te kryteria. Jako dostawca pionierskich technologii układów napędowych na pierwszy montaż (OE), pracuje ramię w ramię z wiodącymi producentami samochodów na wiele lat przed premierami nowych modeli pojazdów. Delphi Technologies wie dokładnie, jakie pojazdy pojawią się na rynku i kiedy odbędzie ich premiera, dzięki czemu jest o krok do przodu, jeśli chodzi o wprowadzanie nowych produktów na rynek.

 

Przykładowo, w zeszłym roku, Delphi Technologies wprowadziło nowe elementy układu hamulcowego do następujących modeli pojazdów: Land Rover Evoque (06/19>), Volvo S60 (05/19>), BMW serii 7 (03/19>), Mercedes-Benz klasy B (01/19>) i EQC400 (05/19>), Mazda 3 (01/19>), Toyota Corolla (02/19>) i Supra (06/19>) oraz Nissan Qashqai (04/19>) i Leaf (01/19>). W tym roku, jako pierwsi Delphi Technologies wprowadziło na rynek klocki hamulcowe do nowego Land Rovera Defendera (2020>) oraz Volkswagena Golfa MK8 (2020>), co oznacza, że warsztaty samochodowe mogły jeszcze szybciej skorzystać z możliwości, płynących z obsługi tych pojazdów.

 

Należy jednak zaznaczyć, że błyskawiczne wprowadzanie produktów na rynek nigdy nie odbywa się kosztem ich jakości. Każdy zaprojektowany, skonstruowany oraz wyprodukowany przez Delphi Technologies element układu hamulcowego jest tworzony zgodnie ze standardami jakości części na pierwszy montaż (OE), co sprawia, że części marki hamują szybciej, ciszej, a ich żywotność jest dłuższa.

 

Dla przykładu klocki hamulcowe Delphi Technologies, w odróżnieniu od niektórych klocków oferowanych przez konkurencję, posiadają specjalną technologię produkcji warstwy podkładowej jakości OE, zmniejszającą hałas generowany przez klocek hamulcowy, ograniczającą przepływ ciepła oraz zwiększającą jego wytrzymałość na ścinanie, która działa w ten sam sposób, co części na pierwszy montaż (OE).

To samo dotyczy tarcz hamulcowych Delphi Technologies. Podczas konstruowania nowej tarczy hamulcowej, inżynierowie marki biorą pod uwagę każdą możliwą zmienną, dzięki czemu uzyskują szereg różnych odlewów tarcz i/lub konfiguracji odzwierciedlających parametry części na pierwszy montaż (OE) pod względem dopasowania, kształtu oraz spełnianych przez nie funkcji. Odlanie specjalnego kanału chłodzącego w tarczach Delphi Technologies kosztuje więcej i jest bardzo skomplikowane? Żaden problem! Mówiąc krótko, jeśli coś znajduje się w częściach na pierwszy montaż, produkt Delphi Technologies również będzie to posiadał.

 

To idealne połączenie oferty odpowiednich części do najnowszych pojazdów, wprowadzanych na rynek w jak najkrótszym czasie, sprawia, że mechanicy mogą bez obaw montować w pojazdach elementy układu hamulcowego firmy Delphi Technologies, gdyż wiedzą, że są w stanie przeprowadzić naprawę zgodnie z najlepszymi praktykami i standardami OE, gwarantującymi stuprocentowe zadowolenie klienta i zapewniającymi, że pozostanie on klientem danego warsztatu na kolejne lata.

 

Źródło: Delphi Technologies

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).