BluePoint Atlas - wielkie dzieło Cromax i Agoria Solar Team | MOTOFAKTOR

BluePoint Atlas - wielkie dzieło Cromax i Agoria Solar Team

person Adrian Januszkiewicz 22/10/2021

BluePoint Atlas, najbardziej aerodynamiczny bolid zasilany energią słoneczną w historii Agoria Solar Team powstał we współpracy z Cromax.

BluePoint Atlas weźmie udział w organizowanym po raz pierwszy wyścigu Solar Challenge Morocco (23–30 października 2021 r.), który zastępuje odwołany w tym roku Bridgestone World Solar Challenge, odbywający się zazwyczaj w Australii.

 

Jego szata graficzna powstała w centrum szkoleniowym Cromax w Belgii z udziałem członków Agoria Solar Team, czyli studentów inżynierii z belgijskiego Uniwersytetu w Lowanium. Do lakierowania nadwozia zastosowano produkty Ultra Performance Energy System Cromax, marki lakierów renowacyjnych premium firmy Axalta.

Nasza współpraca z Cromax to zawsze czysta przyjemność i w przypadku bolidu BluePoint Atlas było podobnie. Cromax zapewnia wydajność i innowacyjne rozwiązania, a obie te cechy są dla nas kluczowe. Ruben Holsbeeckx odpowiedzialny w Agoria Solar Team za relacje biznesowe
Z przyjemnością znów gościliśmy studentów z Agoria Solar Team w naszym centrum szkoleniowym na trwających tydzień przygotowaniach, uwzględniających również prace lakiernicze. Na bolidzie BluePoint Atlas użyliśmy naszego najszybszego i najbardziej zaawansowanego technologicznie systemu lakierniczego – Ultra Performance Energy System, dzięki któremu ten pojazd znakomicie się prezentuje podczas zdobywania nowych osiągnięć na torze. Thomas Cool Axalta Refinish Academy Manager na Belgię i Refinish Product Specialist na Europę, Bliski Wschód i Afrykę

 

Przygotowanie pojazdu było kluczowe – tegoroczna szata graficzna to złożony układ linii w kolorze od jasnoniebieskiego do granatowego. Zaawansowany projekt lakierowania, podkreślający właściwości aerodynamiczne pojazdu, stanowi doskonałe uzupełnienie ambitnej, śmiałej i nowatorskiej konstrukcji bolidu BluePoint Atlas.

 

Aby maksymalnie ograniczyć wagę pojazdu oraz uniknąć czasochłonnego przygotowywania nadwozia do naklejania logotypów sponsorów, logo Agoria oraz dwa duże znaki graficzne partnerów wykonano ręcznie. Żeby wiernie odwzorować logo tych firm, eksperci z Cromax opracowali specjalne receptury kolorów.

Technicy Cromax wsparli zespół wiedzą i wskazówkami również na etapie maskowania i przygotowania pojazdu. Zaprezentowali też metodę aplikacji i procesy, które pozwalają zadbać o to, aby lakier nie tylko znakomicie wyglądał, lecz także przetrwał skrajne warunki wyścigu.

 

Solar Challenge Morocco to pięciodniowy wyścig na dystansie 2500 km. Trasa składa się z pięciu etapów przebiegających u podnóża gór Atlas oraz zaczyna i kończy się w Agadirze.

 

Źródło: Axalta

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).