Blisko 522 tys. opon sprzedanych w Q3 2018 na Oponeo.pl | MOTOFAKTOR

Blisko 522 tys. opon sprzedanych w Q3 2018 na Oponeo.pl

person Adrian Januszkiewicz 9/11/2018

W Q3 2018 Grupa Oponeo.pl sprzedała w sumie 521,7 tys. opon i uzyskała wyższe o 21% przychody ze sprzedaży wielkości 132,5 mln zł.

Wzrost sprzedaży opon o 27,6% w III kwartale 2018 roku wpłynął na uzyskane przez Grupę Oponeo.pl przychody ze sprzedaży na poziomie 132,5 mln zł wobec 109,5 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku.

 

Narastająco za trzy kwartały 2018 roku przychody ze sprzedaży wyniosły 484,9 mln zł wobec 406 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku, co oznacza wzrost o 19,4%.

 

Przychody z zamówień krajowych wyniosły 101,3 mln zł i wzrosły o 23,3% w stosunku do III kwartału 2017 roku. Przychody ze sprzedaży zagranicznej, stanowiące 23,5% przychodów ogółem, wyniosły 31,2 mln zł i wzrosły o 14,2%.

Wartym podkreślenia jest, że uzyskany, ponad 23% wzrost sprzedaży na rynku krajowym wygenerowaliśmy w momencie, gdy cały rynek opon osobowych w Polsce w III kwartale odnotował jedynie nieznaczny wzrost wielkości 2,5%. Dariusz Topolewski Prezes Zarządu Oponeo.pl S.A.

 

Dominującym elementem przychodów Grupy Oponeo.pl były wpływy z tytułu sprzedaży opon, które w III kwartale 2018 roku wyniosły 115,2 mln zł. Stanowiły one 87% całości przychodów z tytułu sprzedaży towarów.

 

Analizując sam III kwartał należy pamiętać, że z powodu sprzedaży sezonowej ten okres w branży oponiarskiej charakteryzuje się słabszymi wynikami w porównaniu do innych kwartałów roku obrotowego. Można jednak zauważyć, że w III kwartale 2018 roku wynik netto Grupy Oponeo.pl uległ poprawie i wyniósł -4,2 mln zł wobec -5 mln zł wyniku uzyskanego w III kwartale 2017 roku. Od początku roku do 30 września 2018 roku Grupa zanotowała 3 mln zł zysku netto wobec 3,8 mln zł zysku netto w analogicznym okresie 2017 roku.

 

Wpływ na różnicę w wyniku w stosunku do roku ubiegłego miało jednorazowe zdarzenie w III kwartale 2017 roku tj. rozliczenie drugiej i ostatniej raty na kwotę 2,8 mln zł w ramach transakcji sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa Elektroda.pl. Kwota uzyskana z tej transakcji wpłynęła na wzrost wyniku netto w III kwartale 2017 roku.

 

W najbliższych planach Oponeo.pl, poza ciągłym rozwojem sprzedaży opon i felg na obecnych rynkach, jest udoskonalanie procesów logistycznych mających wspierać podstawową działalność Spółki, a także rozwój sprzedaży rowerów oraz części i akcesoriów rowerowych za pośrednictwem spółki Dadelo S.A.

 

Źródło: Oponeo.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).