BIZOL przetestował na hamowni dodatek do paliwa | MOTOFAKTOR

BIZOL przetestował na hamowni dodatek do paliwa

person Adrian Januszkiewicz 30/08/2021

BIZOL przetestował na hamowni swój dodatek do paliwa Gasoline System Clean+ g80, żeby udowodnić realne korzyści z jego używania.

W odpowiedzi na skargi, roszczenia i pretensje wobec swoich produktów firma BIZOL zabrała samochód do hamowni w ośrodku testowym i przeprowadziła test dynamometrem Dynojet. Chciała udowodnić jakie to realnie zauważalne korzyści przynieść może dodatek do paliwa BIZOL Gasoline System Clean+ g80.

 

Samochód, który wybrano do testu, to Porsche 911 Carrera z 1984 roku ze starym, płaskim sześciocylindrowym silnikiem chłodzonym powietrzem.

Pierwszy etap testu:

Przeprowadzono go, aby dowiedzieć się, jak pracuje silnik 911-ki, przed wykonaniem czyszczenia układu paliwowego. Carrera pracowała na paliwie 98-oktanowym.

 

Wynik z hamowni pokazuje, że krzywa mocy 911 jest stała, ale moc nagle spada przy szczytowej mocy wyjściowej. 911-ka osiągnęła moc 200,77 KM, co nie jest złe jak na klasyka z 1984 roku. Ale podczas tego pierwszego badania zauważono też, że 911-ka wytwarza dużo dymu. Co najprawdopodobniej wskazuje na zabrudzenie układu paliwowego. Rozważano, czy to mógł być powód, dla którego wydajność znacznie spadła osiągając szczytową moc.

Drugi etap testu:

Pierwszym krokiem w drugim badaniu było zatankowanie do 911-ki 98-oktanowej benzyny premium, a następnie dodanie BIZOL Gasoline System Clean+ g80. Ze świeżym bakiem zabrano Porsche na 100 kilometrową jazdę, obejmującą odcinki w mieście, na wiejskich i głównych drogach, przy stale zmieniającym się obciążeniu.

 

Następnie po raz drugi „wrzucono” 911-kę na hamownię.

Wykres z hamowni opowiada swoją własną historię. Po zahartowaniu dodatkiem do paliwa, 911 generowała o 10 KM więcej, a nagły spadek mocy na samym szczycie zniknął. Wydajność spadła znacznie mniej.

 

Źródło: BIZOL

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).