Bilstein stawia na cykl szkoleń on-line | MOTOFAKTOR

Bilstein stawia na cykl szkoleń on-line

person Redakcja 21/12/2020

Format webinarów zastępuje stacjonarne szkolenia dla mechaników. Za ich pośrednictwem Bilstein kontynuuje swój program wsparcia technicznego.

Bilstein, równolegle do projektowania i produkcji amortyzatorów, zapewnia wsparcie techniczne dla warsztatów i mechaników. Szeroki zakres szkoleń teoretycznych i praktycznych cieszył się dużym powodzeniem także w Polsce. W mijającym roku ich harmonogram zakłóciła pandemia COVID-19. W tej sytuacji zdecydowano się na aktywowanie ich w formie on-line.

Oferta Bilstein składa się z dwóch podstawowych linii produktowych. Replacement są odpowiednikami fabrycznie montowanych części i ich wymiana sprowadza się do formuły 1:1. W przypadku Performance możemy zmienić charakterystykę pracy zawieszenia samochodu i w tym przypadku niezwykle ważną rolę odgrywa wiedza mechanika. Zarówno w fazie doradztwa, doboru referencji, jak i samego montażu. Andrzej Wojciech Buczek doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki Bilstein w Polsce

 

Takim różnicom – na przykładzie popularnych rozwiązań z serii B4 Replacement i B6 Performance – poświęcony był ostatni w tym roku webinar. Budowa obu wydaje się być identyczna, ale wrażenia z jazdy są zupełnie odmienne. Bywa, że nieświadomy tego kierowca wraca do warsztatu i… składa reklamację. Takiej sytuacji zapobiegnie właśnie wiedza mechanika, umiejętność wytłumaczenia różnic i korzyści jeszcze na etapie podjęcia decyzji o wyborze.

 

Niemniej ważną czynnością przy wymianie – każdego – amortyzatora jest ocena stanu zużycia elementów mocujących czy sprężyn. Warto więc zawczasu skompletować wymagające tego części. Przeciąganie z powodu dodatkowego zamówienia czasu naprawy samochodu niekorzystnie wpłynie na wizerunek warsztatu.

Zakres szkoleń stacjonarnych i on-line niewiele różni się od siebie. Jedyną zmianą jest sposób uczestnictwa. Wiadomo, że na bezpośrednim spotkaniu łatwiej utrzymać uwagę i zaangażowanie. W przypadku webinarów pozostaje jednak trwały zapis, do którego można powrócić w dogodnym dla siebie momencie. I to jest niewątpliwy plus, o czym świadczy ciągłe zainteresowanie materiałem o zawieszeniu pneumatycznym, który zrealizowaliśmy w sierpniu. W przyszłym roku, niezależnie od sytuacji, będziemy kontynuować ten format szkoleń. Andrzej Wojciech Buczek

 

Źródło: Bilstein 

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).