BILSTEIN sprawdzi stan amortyzatorów za darmo | MOTOFAKTOR

BILSTEIN sprawdzi stan amortyzatorów za darmo

person Redakcja 30/05/2022

Marka BILSTEIN powróciła do Polski z kolejną edycją akcji mobilnego testera zawieszenia.

Sprawny technicznie samochód jest kluczowym elementem w zapewnieniu bezpieczeństwa na drodze. W jego konstrukcji amortyzatory są jedynym łącznikiem pomiędzy nadwoziem a kołami. Wszelkie nieprawidłowości w ich pracy przekładają się więc na zachowanie trakcji, tak podczas jazdy, jak i hamowania.

 

Amortyzatory są ukrytym elementem samochodu, dlatego nawet ich uszkodzenie mechaniczne jest trudne do zauważenia. Jednak o wiele częstszym powodem do ich wymiany jest po prostu zużycie techniczne całej konstrukcji. To naturalny, ale i niosący ze sobą niebezpieczeństwo proces. W trakcie codziennej jazdy kierowca przyzwyczaja się do stopniowej utraty parametrów pracy zawieszenia, przez co nie jest w stanie dostrzec zachodzących zmian. Trudniej więc wychwycić moment konieczności wymiany amortyzatorów – mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w IHR Warszawa, oficjalnego przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce.

 

Jednym ze sposobów na ujawnienie nieprawidłowości w pracy zawieszenia są okresowe badania techniczne pojazdów. Jednak sprawdzian na stanowisku kontrolnym można uznać za pobieżny, na jego podstawie diagnosta wykryje jedynie poważne uszkodzenia. Polska w tym zakresie nie jest wyjątkiem, z czego zdają sobie sprawę przedstawiciele marki BILSTEIN – konstruktora i producenta amortyzatorów. Stąd od wielu lat prowadzona jest globalna akcja z użyciem mobilnego testera zawieszenia.

 

Zasada naszego badania jest bardzo prosta. Na specjalnie skonstruowanej płycie badamy osobno przyczepność każdego z kół. Na tej podstawie obliczany jest stan zużycia amortyzatorów i elementów zawieszenia. W większości przypadków wynik jest pozytywny, ale nie zawsze tak jest za pierwszym razem. Niestety, wielu kierowców bagatelizuje systematyczną kontrolę ciśnienia w kołach. A już nawet niewielkie nieprawidłowości przekładają się na pracę zawieszenia, a tym samym zachowanie samochodu na drodze – dodaje Andrzej Wojciech Buczek z IHR Warszawa.

 

Obecnie marka BILSTEIN prowadzi w Polsce kolejną edycję akcji z mobilnym testerem zawieszenia. Mogą z niego skorzystać bezpłatnie wszyscy kierowcy samochodów osobowych i dostawczych. Badanie trwa około 10 minut i zawsze poświadczone jest wydrukiem z uzyskanymi wynikami. Na koniec są one omawiane z każdym kierowcą, który otrzymuje indywidualne zalecenia odnośnie dalszej eksploatacji pojazdu.

 

 

Źródło: BILSTEIN

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).