BILSTEIN rozszerza gamę amortyzatorów B12 | MOTOFAKTOR

BILSTEIN rozszerza gamę amortyzatorów B12

BILSTEIN rozszerza gamę swoich amortyzatorów. Sama sportowa linia BILSTEIN B12 powiększyła się imponująco o blisko 300 nowych referencji.

 

Rozszerzenie linii B12 to odpowiedź na realne zapotrzebowanie rynku. Coraz więcej kierowców, warsztatów i sprzedawców części pyta o sportowe referencje, które z powodzeniem sprawdzają się także w codziennej eksploatacji. Oczywiście głównymi odbiorcami linii amortyzatorów B12 są osoby, które czerpią przyjemność z prowadzenia samochodu.

Jeszcze lepsze wrażenia z jazdy i mniejszy lub… większy prześwit!

Amortyzatory BILSTEIN B12 umożliwiają stałe obniżenie prześwitu do 40 mm (Pro-Kit) lub 50 mm (Sportline). Skok sprężyny i standardowe połączenie zawieszenia pozostają 1:1 jak przed przeróbką. Oznacza to, że przy standardowej kombinacji kół i opon nie występują żadne otarcia i problemy z montażem!

 

Co ciekawe, wybrane referencje BILSTEIN B12 umożliwiają… zwiększenie prześwitu. Zestaw BILSTEIN B12 Pro-Lift oferuje dodatkowe 30 mm, co jest doskonałą receptą na nierówne nawierzchnie, a w niektórych przypadkach pozwala nawet na umiarkowane wypady w teren.

BILSTEIN B12: Sportowe, ale nie za twarde ustawienie

BILSTEIN i Eibach szczególnie ściśle współpracują przy wszystkich sportowych zawieszeniach B12. W efekcie samochód prowadzi się nie tylko sportowo – dzięki poprawie stabilizacji nadwozia – ale także bardziej harmonijnie niż z zawieszeniem standardowym.

BILSTEIN B12 – bezproblemowy montaż

Montaż amortyzatorów BILSTEIN B12 nie sprawia problemów, ponieważ wykorzystuje te same punkty montażowe, co w przypadku amortyzatorów fabrycznych. Do wszystkich zawieszeń sportowych B12 dołączony jest certyfikat części, więc nie występują żadne problemy z rejestracją czy przeglądami (to ukłon w stronę rynków, które mają podwyższone wymagania).

285 nowych referencji

Gama BILSTEIN B12 rozszerza się o 285 nowych referencji. Co więcej – wiadomo już, że w przygotowaniu są już kolejne – m.in. do Audi A6 C8, BMW serii 5 G30, Cupry Born, Forda Focusa IV, Mercedesów klasy C W206, CLA 118 i GLB X247, a także Volkswagenów Caddy V, T7 i ID.3.

Cechy charakterystyczne BILSTEIN B12:

Fot. BILSTEIN

  • obniżenie prześwitu nawet do 50 mm lub zwiększenie go do 30 mm. Nabywca może wybrać amortyzatory dopasowane dokładnie do swoich preferencji,
  • łatwa instalacja – w tych samych punktach montażowych co w przypadku amortyzatorów fabrycznych, brak problemów montażowych,
  • wszystkie niezbędne certyfikaty jakości,
  • doskonałe właściwości jezdne, pewne prowadzenie przy zachowaniu odpowiedniego komfortu podczas długich podróży.

 

Amortyzatory BILSTEIN słyną z tego, że poprawiają właściwości jezdne samochodu i zwiększają przyjemność jazdy. Sportowa gama B12 udowadnia, że samochód może prowadzić się znacznie pewniej, bez pogorszenia się komfortu, a montaż nowych części nie wymaga żadnych dodatkowych przeróbek samochodu – podsumowuje Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w IHR Warszawa, oficjalnego dystrybutora marki Bilstein w Polsce.

 

Źródło: BILSTEIN

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).