BILSTEIN opublikował kalendarz e-szkoleń | MOTOFAKTOR

BILSTEIN opublikował kalendarz e-szkoleń

person Redakcja 11/02/2021

W ramach Akademii BILSTEIN opublikowano kalendarz e-szkoleń na marzec. Oferta sięga od zawieszenia pneumatycznego po tuning.

Oferując wirtualne sale szkoleniowe, Akademia BILSTEIN początkowo odpowiadała jedynie na zasady dystansowania społecznego związane z kryzysem koronawirusa. Jednak dyrektorowi instytutu Rainerowi Popiolowi spodobał się atrakcyjny format, który zaczął regularnie funkcjonować na początku stycznia:

Jako uzupełnienie szkoleń na żywo, które mam nadzieję zostaną wkrótce wznowione, chciałbym na stałe zachować ofertę dla warsztatów i hurtowni. W projekt włożyliśmy serce i duszę oraz sporo pieniędzy, żeby opracować szkolenia, które są czymś więcej niż zwykłą wideokonferencją. Rainer Popiol

 

W sumie BILSTEIN stworzył trzy wirtualne sale szkoleniowe, które dzięki najnowszemu oprogramowaniu umożliwiają interaktywną naukę na odległość w języku angielskim i niemieckim.

Na początku uczestnicy byli jeszcze trochę powściągliwi. W końcu dla wielu jest to zupełnie nowe medium, ale potem sceptycyzm szybko zniknął i zmienił się w dobry przepływ wiedzy. Rainer Popiol

 

Jakie są zalety tej formy szkolenia? Darmowe kursy online są idealne dla firm, które mają mało czasu i napięty budżet, ponieważ eliminują również czas podróży i wydatki. Oczywiście uczestnicy zawsze otrzymują certyfikat za pomyślne ukończenie szkoleń. Kurs trwa zwykle około godziny. Jednak w zależności od wymagań prawnych i materiałów dydaktycznych możliwe są również znacznie dłuższe szkolenia. Szkolenie online ma jednak jeszcze jedną ważną zaletę, która opłaca się nie tylko podczas pandemii koronawirusa: uczestnicy nie muszą już spotykać się w jednym miejscu, ale mogą logować się lokalnie z domu lub z pracy. Jest to idealne rozwiązanie, zwłaszcza dla firm z kilkoma lokalizacjami.

 

Rainer Popiol zaleca, aby warsztaty wykorzystywały czas podczas pandemii specjalnie na wirtualne szkolenie pracowników.

Obecnie wiele firm potrzebuje dodatkowych źródeł dochodu. Szkolenie to najlepszy sposób na przygotowanie się do nowych dziedzin pracy: w nowoczesnych pojazdach coraz częściej montuje się aktywne amortyzatory czy zawieszenie pneumatyczne, a ta technologia wymaga szczególnie wykwalifikowanych warsztatów naprawczych. Kolejną lukratywną dziedziną działalności jest tuning, dla którego BILSTEIN oferuje również szkolenia online. Rainer Popiol

 

BILSTEIN przedstawił już kalendarz szkoleń po angielsku na marzec.

 

Aby uzyskać realistyczny obraz nowych kursów online, zmiana sceny następuje bezpośrednio w wirtualnej sali. Na przykład zarezerwowano wariant z 26 miejscami. Podobnie jak w prawdziwej sali, liczba miejsc jest ograniczona. W pozostałych dwóch zmieści się 16 i 46 “awatarów”. Po krótkim filmie i kilku praktycznych slajdach Rainer Popiol przekazuje mikrofon jednemu z uczestników, który chce zadać pytanie o resory pneumatyczne. Następnie szef Akademii BILSTEIN rozprowadza samoprzylepne kropki ze swojej wirtualnej torby prezentera, które mają zostać użyte do oznaczenia określonych elementów amortyzatora. Na koniec aktywuje ankietę dla uczestników, aby ocenić produkty BILSTEIN. Graficzna ocena jest natychmiast wyświetlana i omawiana w systemie.

Terminarz e-szkoleń na marzec

Wszystkie aktualne terminy można znaleźć w rozpisce poniżej lub TUTAJ, łącznie z opcją rejestracji. Alternatywnie do tego celu i do zadawania pytań można użyć adresu e-mail training@bilstein.de.

 

  • 3 marca 2021, godz. 17:00 oraz 4 marca 2021, godz. 10:00 – Pasywne układy zawieszenia/Konstrukcja i funkcja amortyzatora, montaż;
  • 8 marca 2021, godz. 9:00 – Aktywne układy zawieszenia/Konstrukcja i funkcja amortyzatora, montaż;
  • 9 marca 2021, godz. 11:00 – Układy resorów pneumatycznych w samochodach osobowych, budowa i funkcja, montaż;
  • 9 marca 2021, godz. 17:00 – Aktywne układy zawieszenia/Konstrukcja i funkcja amortyzatora, montaż;
  • 11 marca 2021, godz. 8:00 – Diagnostyka zawieszenia, informacje montażowe, unikanie błędów montażowych;
  • 16 marca 2021, godz. 9:00 – Szkolenie produktowe: dodatkowa działalność związana z pełną gamą produktów BILSTEIN;
  • 17 marca 2021, godz. 8:00 – Specjalista od zawieszenia o tuningu zawieszenia;
  • 22 marca 2021, godz. 17:00 – Układy resorów pneumatycznych w samochodach osobowych, budowa i funkcja, montaż.

 

Źródło: BILSTEIN

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).