Bilstein: mobilny tester zawieszenia wraca do Polski | MOTOFAKTOR

Bilstein: mobilny tester zawieszenia wraca do Polski

person Redakcja 10/05/2018

Trzeci rok z rzędu Bilstein udostępni polskim kierowcom mobilny tester zawieszenia. Wyniki poprzednich testów były pozytywnym zaskoczeniem, a organizator liczy na ich powtórzenie.

O wpływie sprawnych amortyzatorów, jak i układu zawieszenia samochodu na poziom bezpieczeństwa nie trzeba przekonywać ani mechaników, ani kierowców. Wbrew pozorom w Polsce, pomimo bardzo zaawansowanego wiekiem parku pojazdów, jest to jeden z najbardziej zadbanych podzespołów! Potwierdzają to między innymi wyniki kontroli zawieszenia, którą Bilstein przeprowadził w 2016 i 2017 roku.

Mobilny tester zawieszenia to unikalna inicjatywa marki Bilstein prowadzona na całym świecie. Bez względu na kontynent czy kraj zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kierowców. Nie inaczej było w Polsce, dodatkowo wyróżniliśmy się dwoma pozytywnymi faktami. Po pierwsze było zdecydowanie więcej chętnych niż miejsc i czasu, po drugie uzyskane poprawne wyniki były zaskoczeniem nawet dla naszych specjalistów z Niemiec. Andrzej Wojciech Buczek doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki Bilstein w Polsce

Kontrola zawieszenia jest bezpłatna. Jej zasadniczą częścią jest przejazd przez platformę mobilnego testera, gdzie testowana jest osobno przednia i tylna oś samochodu osobowego lub lekkiego dostawczego. Każde badanie udokumentowane zostaje szczegółowym wydrukiem z wynikami, które omawiane są z kierowcą.

 

Do tej pory z okazji sprawdzenia zawieszenia w swoim samochodzie skorzystało blisko półtora tysiąca polskich kierowców. W ponad 90 procentach uzyskane wyniki były pozytywne. W praktyce oznacza to, że stan techniczny tych amortyzatorów był na poziomie niezagrażającym bezpieczeństwu na drodze!

 

W tym roku Bilstein przygotował kolejną akcję z mobilnym testerem zawieszenia. Pierwsza tura odbędzie się pomiędzy 19 czerwca, a 12 lipca i obejmie 14 lokalizacji w całym kraju – Białystok, Bielsk Podlaski, Chojnice, Dąbrowa Tarnowska, Makoszyn k. Kielc, Ostrowiec Świętokrzyski, Poznań, Stalowa Wola i Toruń, dwa razy Siedlce i trzy razy Słupsk. Partnerami testów są Auto Partner SA oraz Motogama. Kolejna tura zaplanowana została na drugą połowę września.

Z poprzednich wizyt w Polsce mobilnego testera zawieszenia Bilstein skorzystały także warsztaty, które udostępniły nam swoje lokalizacje. Duża część kierowców wróciła do nich, aby naprawić stwierdzone usterki bądź zrealizować nasze zalecenia. Co ciekawe odnotowały one wzrost zainteresowania naszą linią Performance, w której oferujemy amortyzatory o wyższych parametrach od tych montowanych fabrycznie. Przy okazji kierowcy decydują się na wymianę sprężyn oraz elementów mocujących. Andrzej Wojciech Buczek

 

Bilstein przygotował też dla mechaników “Listę kontrolną”. Jest to arkusz z 19. pozycjami pomocnymi w codziennej pracy przy serwisowaniu zawieszenia. Listę, w postaci pdf, można bezpłatnie pobrać z nowej strony Bilstein.

 

Źródło: Bilstein

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).