BILSTEIN kontynuuje szkolenia i kontrole zawieszenia | MOTOFAKTOR

BILSTEIN kontynuuje szkolenia i kontrole zawieszenia

person Redakcja 31/03/2021

Pomimo panującej obecnie sytuacji BILSTEIN nie rezygnuje z prowadzenia szkoleń i akcji serwisowych.

W trakcie pandemii zalecane jest zachowanie dystansu społecznego, co w praktyce przełożyło się na częstsze wykorzystywanie własnego samochodu. Potwierdza to zarówno zwiększony ruch w serwisach motoryzacyjnych, jak i rosnące obroty dystrybutorów części zamiennych. To dobra wiadomość także z punktu widzenia bezpieczeństwa na drodze, w którym jednym z bazowych elementów jest sprawny technicznie pojazd.

BILSTEIN od zawsze stara się zapewnić kompleksowe wsparcie mechanikom zajmującym się serwisowaniem układu zawieszenia. Prowadzone przez nas szkolenia dopasowane są do bieżących potrzeb danego rynku. W Polsce to na przykład kwestie związane z modyfikacją seryjnych amortyzatorów czy wymianą miechów powietrznych, zwanych Airmatic. Kontynuujemy te cykle, bo zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest dziś sprawny samochód i kompetencje osób pracujących w warsztatach. Andrzej Wojciech Buczek doradca techniczny w IHR Warszawa, oficjalnego dystrybutora marki BILSTEIN w Polsce

 

W ostatnim czasie teoretyczne i praktyczne szkolenie z serwisowania zawieszenia pneumatycznego przeszli mechanicy warsztatu Bud-Tom zrzeszonego w sieci MaXserwis. Finałem była wymiana miechów BILSTEIN B3 w Mercedesie W211. Marka ta słusznie kojarzona jest ze wspólnie opracowaną technologią Airmatic, ale dziś stosuje ją także Audi, BMW, Jaguar, Land Rover, Porsche czy Volkswagen. Wyposażone w nie modele, poprzez prywatny import używanych, coraz częściej rejestrowane są w Polsce.

 

Drugim przykładem bieżących działań BILSTEIN był udział w Jeep Academy. To spotkanie właścicieli samochodów tej marki, którzy dążą do znalezienia kompromisu pomiędzy jazdą po asfalcie a frajdą z pokonywania bezdroży. Decyzja o modyfikacji zawieszenia powinna być dobrze przemyślana i przeprowadzona według uzgodnień z producentem auta. Taką pewność gwarantuje BILSTEIN, dzięki zaangażowaniu swoich inżynierów już na etapie prac projektowych samochodu, jak też dostawom na pierwszy montaż.

Nasze know-how zdobywamy również podczas akcji z mobilnym testerem zawieszenia. Od lat systematycznie prowadzimy ją w różnych częściach Polski, co pozwala nam na lepsze rozeznanie się w strukturze parku samochodów osobowych i lekkich dostawczych oraz ich stanie technicznym. W ubiegłym roku odnotowaliśmy rekordową frekwencję. Rozmowy z kierowcami potwierdzają częstsze korzystanie z samochodu, czego powodem jest obecna pandemia. Niestety, wszystko wskazuje na to, że będzie tak w kolejnych miesiącach, dlatego we współpracy z naszymi dystrybutorami zintensyfikujemy działania w tym roku. Andrzej Wojciech Buczek

 

Pierwsza akcja z mobilnym testerem zawieszenia odbędzie się już 1 kwietnia w Białymstoku w warsztacie współpracującym z jednym z naszych dystrybutorów, firmą Motogama. Będzie to próba pozwalająca na zebranie informacji o stanie technicznym pojazdów, przygotowanie planu działań na kolejne miesiące, jak też wdrożenie procedur maksymalnie zaostrzonego reżimu sanitarnego.

 

Z kolei 22 kwietnia przedstawiciele BILSTEIN w Polsce będą współgospodarzem szkolenia on-line dla mechaników w ramach Schaeffler RepExpert. Uczestnictwo jest bezpłatne, szczegóły zostaną podane na początku kwietnia na stronie www.bilstein.com oraz firmowym profilu na Facebooku.

 

Źródło: BILSTEIN

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).