BILSTEIN buduje nowy ośrodek przy Nürburgringu | MOTOFAKTOR

BILSTEIN buduje nowy ośrodek przy Nürburgringu

person Redakcja 31/08/2021

Przedstawiciele marki BILSTEIN wmurowali kamień węgielny pod nowe centrum testowe budowane przy niemieckim torze Nürburgring.

Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest zdobyta wiedza – od samego początku takie motto przyświeca marce BILSTEIN. Stąd też decyzja o aktywnej obecności w sportach motorowych i zbieraniu doświadczeń. Te przekładają się na projekty i konstrukcje amortyzatorów przeznaczonych na pierwszy montaż, jak też referencje na rynek części zamiennych.

 

Co więcej, pozwoliło to także na opracowanie osobnej linii Performance. Składają się na nią amortyzatory o wyższych parametrach użytkowych. To, co dla kierowcy najważniejsze – są one zgodne z dopuszczeniami technicznymi producentów samochodu. Na wszystkich też widnieje charakterystyczny kształt toru Nürburgring. To właśnie na nim BILSTEIN testuje swoje rozwiązania, jak też prowadzi przygotowania dla zespołów z motorsportu.

 

Nieprzypadkowo więc przy decyzji o powstaniu nowego centrum badawczego na lokalizację wybrano miejscowość Meuspath. Znajduje się tu nie tylko najsłynniejszy tor wyścigowy, ale i park technologiczny z siedzibami Aston Martin Lagonda of Europe czy Black Falcon. A więc teamów, z którymi inżynierowie BILSTEIN pracują na co dzień. W kompleksie jest również wspólny ośrodek z producentem elementów układu hamulcowego Textar.

 

W trakcie mijających wakacji odbyła się uroczystość wkopania kamienia węgielnego pod nową inwestycję. Jej centralne miejsce zajmie stanowisko testowe wyposażone w siedem szarpaków hydraulicznych. Cztery z nich z przeznaczeniem na każde koło samochodu. Trzy pozostałe pozwolą na dodatkowe odzwierciedlenie warunków panujących na torze, jak obciążenie konstrukcji podczas przyspieszania i hamowania, wychylanie na zakrętach czy docisk aerodynamiczny.

W sportach motorowych liczy się każdy szczegół, w tym ustawienie parametrów zawieszenia względem profilu danego toru i panujących na nim warunków. Część danych jest stała, ale zdecydowaną większość trzeba sprawdzać i modyfikować w trakcie jazd testowych. Wymaga to dużych nakładów finansowych, pracy i czasu. Budowane przez nas stanowisko badawcze pozwoli odzwierciedlić te konfiguracje w jednym miejscu. Pozyskane doświadczenia przełożą się też na dalsze prace nad amortyzatorami seryjnymi Replacement, jak i alternatywną gamą Performance. Andrzej Wojciech Buczek doradca techniczny w IHR Warszawa, oficjalnego dystrybutora marki BILSTEIN w Polsce

 

Źródło: BILSTEIN

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).