Bilstein: amortyzatory i sprężyny na aftermarket

person Redakcja 10/08/2018

Znaczące rozszerzenie oferty Bilstein w katalogu amortyzatorów B4 z serii Replacement. Wśród nowości pojawiły się amortyzatory do pierwszego SUV-a w gamie Bentleya.

Wprowadzone do katalogu Bilstein referencje amortyzatorów obejmują 180 zastosowań w 28 wariantach modeli samochodów osobowych i lekkich dostawczych. Z tych pozycji aż 122 należy do serii B4 Replacement  . Są to amortyzatory, które można stosować w miejsce montowanych fabrycznie.

 

Nowe pozycje przeznaczone do klasycznych konstrukcji zawieszenia przeznaczone są do Audi Q5 (prod. od 05/16-), Bentleya Bentayga (10/15-), różnych wersji nadwozia BMW serii 5 (09/16- i 03/17-), Mitsubishi Outlander (08/12-) oraz Renault Scenic (09/16-).

 

W gamie B4 dostępne są również amortyzatory do zawieszenia pneumatycznego (AMC), z układem automatycznej zmiany siły tłumienia (DMC) oraz aktywnym systemem tłumienia (DTC).

 

Z popularnych „airmaticów” Bilstein skorzystać teraz mogą właściciele Mercedesów – w różnych wersjach nadwozia – Klasa C (07/13-, 08/14-, 09/14-, 10/15- i 06/16), CLS (12/17-) oraz E (01/16- i 12/16-).

 

Natomiast referencje Bilstein DampMatic przeznaczone są do Mercedesów – w różnych wersjach nadwozia – Klasa C (08/14-, 09/14- i 10/15-), zaś Bilstein DampTronic także do Klasy C (07/13-, 09/14-, 10/15- i 06/16-) oraz GLC (11/15- i 06/16-). Te przykłady doskonale obrazują, że ten sam model samochodu może być oferowany w trzech zupełnie różnych typach zawieszenia.

 

Seria Replacement obejmuje również linię sprężyn B3 Bilstein. Od teraz mogą je wybrać właściciele III-generacji Renault Megane (11/08-).

 

Drugą linią produktów Bilstein jest Performance. Są to amortyzatory o ulepszonej, względem montowanych fabrycznie, konstrukcji. Nowe referencje B6-Sport przeznaczone są do Mercedesów Klasa V (03/14-), Viano (09/03-) oraz różnych konfiguracji Vito (09/03- i 10/14-).

 

Pełna lista nowych referencji w katalogu Bilstein znajduje się w załączniku. W przypadku wątpliwości przy doborze amortyzatorów, sprężyn bądź kompletnych zestawów do konkretnego modelu, warto skorzystać z katalogu on-line, dostępnego pod adresem: pl.bilstein.com.

 

Źródło: Bilstein

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl