Bezwładnościowy czujnik Bosch MEMS SMI860 | MOTOFAKTOR

Bezwładnościowy czujnik Bosch MEMS SMI860

person Adrian Januszkiewicz 6/12/2018

Nowy czujnik Bosch MEMS SMI860 optymalizuje układ ESP, systemy wspomagania kierowcy i zaawansowane funkcje dynamiki jazdy.

Stabilne prowadzenie pojazdu w każdych warunkach pogodowych i sytuacjach drogowych sprawia, że jazda samochodem jest nie tylko bezpieczniejsza i bardziej komfortowa, ale także daje więcej przyjemności i dynamiki. Na targach electronica w Monachium (13-16 listopada 2018) Bosch po raz pierwszy zaprezentował pięcioosiowy czujnik bezwładnościowy SMI860. Ten czujnik MEMS zapewnia bezpieczne i naturalne wrażenia z jazdy, także w wymagających warunkach, i wyraźnie poprawia bezpieczeństwo, komfort i dynamikę jazdy.

Jazda samochodem staje się jeszcze bezpieczniejsza

Inteligentny czujnik MEMS SMI860 zapewnia ważne wsparcie dla systemów czynnego bezpieczeństwa oraz systemów wspomagania kierowcy w pojeździe. Na przykład elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy ESP znacznie zwiększa bezpieczeństwo jazdy i do tej pory, dzięki jego zastosowaniu, w samej tylko Europie udało się uratować ponad 8 500 osób. Niezbędne dane dynamicznego stylu jazdy są dostarczane do układu ESP między innymi z czujnika SMI860. Rozpoznaje on czy pojazd porusza się w tym kierunku, w którym są skręcane koła. W przypadku rozbieżności między tymi wartościami jest aktywowany system zabezpieczenia przed poślizgiem. Ponadto ten nowy czujnik potrafi określić położenie pojazdu, co może być wykorzystywane w precyzyjnym śledzeniu auta.

SMI860 jest pierwszym przykładem zestawu zawierającego w jednym czujniku pięć bezwładnościowych elementów pomiarowych związanych z aktywnym bezpieczeństwem. W obudowie są umieszczone dwa 16-bitowe czujniki żyroskopowe do mierzenia szybkości obrotu i przechyłu oraz trzy 16-bitowe czujniki przyspieszenia. Algorytmy w oparciu o odbierane sygnały obliczają zarówno dynamiczny status jazdy jak i położenie pojazdu.

 

Źródło: Bosch

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).