Bezpłatne badanie akumulatorów w serwisach Premio | MOTOFAKTOR

Bezpłatne badanie akumulatorów w serwisach Premio

person Adrian Januszkiewicz 17/02/2020

Premio zaprasza na bezpłatny program testowania akumulatorów opracowany przez firmę VARTA.

Regularne testowanie stanu akumulatora pozwala na wychwycenie nieprawidłowości w jego pracy i zapobiega unieruchomieniu pojazdu. Eksperci Premio i VARTA przygotowali dla kierowców specjalną akcję. Każdy, kto odwiedzi wybrany serwis sieci będzie mógł skorzystać z bezpłatnego badania akumulatora.

 

Po skończonym teście kierowca otrzyma od serwisanta Premio wynik, dalsze rekomendacje postępowania, a także kupon promocyjny na zakup nowego akumulatora marki VARTA, ważny 12 miesięcy od daty przeprowadzenia kontroli. Lista serwisów Premio biorących udział w akcji dostępna jest TUTAJ.

Dlaczego warto badać akumulator?

Akumulator to serce pojazdu. Zasila wszystko – od zapłonu, po stale działające elementy układu elektrycznego pojazdu i pokładowe systemy rozrywki. Mimo że technologia produkcji akumulatorów bardzo się rozwinęła, nadal istnieją czynniki, które mogą negatywnie wpływać na ich długość życia np.:

 

1. Skrajne temperatury

 

Mogą powodować przyspieszoną korozję wewnątrz akumulatora. Ten problem zwykle daje się we znaki w chłodniejsze dni, ciężko wtedy uruchomić silnik.

 

2. Nieregularne użytkowanie pojazdu

 

Zaparkowany samochód wykorzystuje energię z akumulatora. W zależności od temperatury otoczenia i wieku alkumulatora, proces samorozładowania może nastąpić w ciągu kilku tygodni.

 

3. Jazda na krótkich odcinkach

 

Jazda na krótkich trasach powoduje, że akumulator nie ma wystarczająco dużo czasu na naładowanie się. Zimą sytuacja wygląda jeszcze gorzej z uwagi na korzystanie z dodatkowych funkcji jak podgrzewanie szyb czy foteli.

 

4. Wiek pojazdu

 

W miarę starzenia się samochodu parametry akumulatora pogarszają się ze względu na korozję i zasiarczenie. Kryształki siarczanu ołowiu mogą zatykać pory akumulatora utrudniając właściwe ładowanie.

 

Program testowania akumulatorów w sieci Premio potrwa do 31 marca 2020 roku.

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).