Bezpieczniejsza podróż dzięki Philips X-tremeVision G-Force | MOTOFAKTOR

Bezpieczniejsza podróż dzięki Philips X-tremeVision G-Force

person Redakcja 20/03/2019

Ponad stuletnie doświadczenie Philips w oświetleniu pojazdów procentuje kolejnymi konstrukcjami żarówek halogenowych. Ofertę marki wzbogaciły w ostatnim czasie X-tremeVision G-Force.

Historia żarówki halogenowej toczy się niemal równolegle z rozwojem motoryzacji. Pomimo upływu stu lat to wciąż bardzo popularne rozwiązanie stosowane w jednośladach, samochodach osobowych czy pojazdach ciężarowych i autobusach. Mimo to, producenci nie zaprzestali dalszych prac nad doskonaleniem ich konstrukcji. Celem jest zapewnienie jak najlepszej widoczności z pozycji kierowcy, jak i możliwości szybszego dostrzeżenia pojazdu przez pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Philips aktywnie angażuje się w rozwój oświetlenia pojazdów. W latach 90. ubiegłego wieku przyczyniliśmy się do wdrożenia do seryjnej produkcji nowego, bardzo wydajnego źródła, jakim są lampy ksenonowe. Dziś rozwijamy kolejne technologie, jak retrofity, które powstały na bazie diod LED. Być może już wkrótce zastąpią one tradycyjne żarówki halogenowe, ale zanim to nastąpi niezmiennie ulepszamy nasze dotychczasowe rozwiązania. Wioletta Pasionek Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips

 

Żarówki Philips X-tremeVision G-Force (H1, H4 i H7) cechują się mocniejszą konstrukcją żarnika i bańki wykonanej z wysokiej jakości szkła kwarcowego. Dzięki temu wnętrze można było wypełnić gazem pod podciśnieniem aż 13 barów. Sama mieszanka została zmodyfikowana pod kątem zapewnienia większej efektywności.

 

Uzyskane światło o temperaturze barwowej 3500 K (powszechnie stosowany standard to 3100 K) zbliżone jest do dziennego, przez co pozostaje neutralne dla ludzkiego wzroku. Ma to też przełożenie na wydajność wiązki, która jest do 130 proc. większa od wymaganego przepisami minimum.

W praktyce kierowca ma oświetlony dłuższy fragment drogi, przez co może szybciej ocenić sytuację i zyskać czas na podjęcie odpowiedniego manewru. Ma to szczególne znaczenie wobec pieszych i rowerzystów, którzy są najsłabiej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Wioletta Pasionek

 

Przy pracach nad żarówką X-tremeVision G-Force wykorzystano doświadczenia Philips w oświetleniu do pojazdów ciężarowych i autobusów. Dzięki wzmocnionej konstrukcji teraz także użytkownicy samochodów osobowych mogą skorzystać z produktów o wysokiej odporności na wstrząsy i wibracje na poziomie 10 G (w typach H4, H7)! Szacowany czas pracy – ciągłego świecenia – wynosi do 450 godzin.

 

Źródło: Philips

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).