Bezpieczne podwozie dzięki marce FAG | MOTOFAKTOR

Bezpieczne podwozie dzięki marce FAG

person Redakcja 14/10/2019

Szybkie przyśpieszanie i hamowanie, nierówności, dziury w nawierzchni, ciasne zakręty, obfite opady deszczu, śnieg, żwir, kostka brukowa i piasek – to wszystko, co musi skompensować zawieszenie.

W skrajnych przypadkach w ciągu ułamków sekund.. Jednocześnie utrzymując pojazd bezpiecznie na drodze, najlepiej bez wpływu na komfort kierowcy. Wymaga to eksperckiej wiedzy na temat całości systemu podwozia, aby zapewnić bezpieczne i pewne prowadzenie, a także by zaprojektować komponenty, które pomogą zredukować zużycie paliwa i emisję spalin. Z marką FAG, Schaeffler jest specjalistą w tej dziedzinie. Wysokiej jakości produkty FAG są znane na całym świecie. Niezależnie od tego, czy chodzi o pojedyncze części czy kompletne rozwiązania naprawcze – dzięki ofercie FAG, Schaeffler oferuje niezrównane pokrycie rynku w zakresie wydajnych, wysokiej jakości napraw podwozi.

 

Podwozie z precyzyjnie dostrojonymi do współpracy pojedynczymi podzespołami gwarantuje, że samochód prowadzi się bezpiecznie na wszystkich rodzajach dróg. Kompensuje ono ciągle zmieniające się warunki zewnętrzne spowodowane zmianą nawierzchni czy czynników środowiskowych, takich jak woda, sól, brud i wysoka temperatura. Dzięki temu podwozie zapewnia komfort, bezpieczeństwo i optymalną dynamikę w każdej sytuacji. Warunki pracy i czynniki środowiskowe wpływają na zużycie elementów podwozia – części zawieszenia, układu kierowniczego lub tłumienia. Zużycie koliduje z precyzyjnie działającym systemem i niekorzystnie wpływa na poziom bezpieczeństwa jazdy, co prowadzi do spadku komfortu i dynamiki jazdy. Dzięki marce FAG, Schaeffler jest ekspertem w zakresie całego systemu podwozi. Jako partner wiodących producentów motoryzacyjnych, firma pracuje obecnie nad rozwiązaniami przyszłości – nad elementami układu kierowniczego, łożyskami kół, elementami przeniesienia napędu, systemami tłumienia pojazdów dla zwiększenia bezpieczeństwa i dynamiki jazdy.

 

Ta wiedza techniczna jest nieustannie pogłębiana od kilku dziesięcioleci. Przykładem są łożyska kulkowe i walcowe: W 1883 roku FAG wynalazł maszynę do produkcji kulek łożyskowych, kładąc przy tym kamień węgielny pod produkcję łożysk kulkowych na skalę przemysłową. Do dziś firma zajmuje wiodącą pozycję w technologii łożysk kół z wieloma opatentowanymi rozwiązaniami. Roczna produkcja łożysk przekracza 42 miliony sztuk. W rzeczywistości przekłada się to na największe pokrycie rynku łożysk kół w Europie. Produkty FAG są dostępne do 94% łożysk kół przedniej osi i 93% łożysk osi tylnej. Schaeffler jest również światowym liderem w opracowywaniu i produkcji elementów wałów napędowych dla producentów OEM, takich jak przeguby tripoidalne lub łożyska przegubów Cardana. W obu tych produktach inżynierowie Schaeffler opatentowali ponad 25 innowacyjnych produktów w ciągu ostatnich kilku lat. W Europie udział Schaefflera w sprzedaży przegubów tripoidalnych wynosi 60%, a firma produkuje 50 milionów łożysk na ten rynek na trzech kontynentach.

Kompletne, przyjazne dla warsztatów rozwiązania naprawcze

Wyzwanie stojące dziś przed inżynierami specjalizującymi się w podwoziu to surowe specyfikacje określone przez producentów samochodów dla najwyższej możliwej wydajności z jednej strony i maksymalnego bezpieczeństwa z drugiej – z zachowaniem optymalnej jakości podzespołów. Wydajność to przede wszystkim redukcja masy i wymiarów oraz zapewnienie trwałości każdego elementu. Produkty Schaefflera dla motoryzacyjnego rynku wtórnego są co najmniej równe jakościowo z komponentami produkowanymi jako oryginalne wyposażenie.

 

Z know-how Schaefflera korzystają więc nie tylko producenci samochodów i ich klienci, ale także dystrybutorzy części zamiennych i niezależne warsztaty. Oprócz wyjątkowej jakości poszczególnych komponentów, produkty działu Automotive Aftermarket gwarantują łatwość w instalacji i utrzymaniu. „Łatwa naprawa złożonych technologii dzięki produktom Schaeffler” jest naczelną zasadą specjalistów działu Automotive Aftermarket, podczas opracowywania rozwiązań naprawczych.

Trwałe elementy układu amortyzacji

Wysoka jakość jest widoczna w ofercie produktów do zawieszenia firmy Schaeffler. Portfolio obejmuje wszystkie typy mocowania amortyzatorów dla producentów samochodów z całego świata. Opatentowane konstrukcje łożysk z najnowocześniejszą technologią uszczelniania zapewniają długą żywotność i wysoką wydajność dla każdego elementu. Schaeffler zaspokaja potrzebę wysokiej trwałości i solidności dzięki specjalnym systemom uszczelniającym oraz dzięki zastosowaniu wysokiej jakości smarów i tworzyw sztucznych, które sprawiają, że łożyska są odporne na wpływ czynników zewnętrznych. Schaeffler pokrywa ponad 80 procent zapotrzebowania rynku samochodowego w Europie, dzięki ofercie mocowań i łożysk amortyzatora oraz zestawów naprawczych dostępnych dla warsztatów.

Znacząco skrócony czas naprawy

Schaeffler jest absolutnym specjalistą w dziedzinie łożysk tocznych, łożysk ślizgowych i przegubów, które są znane ze swojej trwałości i niezawodności. Ich długa żywotność jest zapewniona między innymi dzięki zaawansowanemu systemowi uszczelnień. Chroni on przed wnikaniem wilgoci i brudu oraz zapobiega rozwojowi korozji. Nowoczesne, opatentowane procesy powlekania zapewniają wysoką wytrzymałość materiału i znacznie zmniejszają wagę różnych komponentów. Przy ponad 90-procentowym pokryciu rynku w Europie dzięki częściom do podwozia i układu kierowniczego, Schaeffler ma kluczowe znaczenie dla profesjonalnych napraw podwozi na niezależnym rynku części zamiennych.

 

Portfolio produktów składa się z ponad 4500 części, w tym z wahaczy, końcówek drążków kierowniczych, sworzni czy łączników stabilizatora. Oferta obejmuje również rozwiązania naprawcze dla określonych marek i typów pojazdów, na przykład dla tylnej osi PSA. Dzięki różnorodności zestawów naprawczych, oferta osiąga 100-procentowe pokrycie pojazdów, dzięki czemu możliwa jest naprawa ponad 14 milionów pojazdów wyprodukowanych przez Grupę PSA. Te inteligentne rozwiązania naprawcze umożliwiają warsztatom znaczne skrócenie czasu naprawy.

Solidna technologia przegubów napędowych

Dzięki swojemu doświadczeniu w systemie podwozi, inżynierowie Schaeffler są również specjalistami w zakresie elementów przegubów napędowych. Firma jest aktywnym partnerem rozwojowym i produkcyjnym dla różnych producentów motoryzacyjnych na całym świecie w tym segmencie. Odporne na zużycie technologie uszczelnień i materiały o wysokiej odporności na promienie ultrafioletowe, ozon i warunki atmosferyczne w połączeniu z wysoką elastycznością, zapewniają długą żywotność produktu i wydajność – zarówno dla rynku OEM, jak i rynku części zamiennych, gdzie dostępna jest oferta produktów obejmująca 1200 referencji.

 

Na przykład łożysko „Twin-Ax” ze stali nierdzewnej z dwoma uszczelkami osiowymi i dodatkową wargą uszczelniającą dla ochrony przed wodą, brudem i zużyciem. Osłony sworzni wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego TPU są również szczególnie odporne na zużycie. Dzięki gamie zestawów przegubów napędowych i ich akcesoriom, Schaeffler pokrywa 70 procent rynku samochodowego w Europie. Zgodnie z obietnicą łatwej naprawy złożonych technologii z pomocą produktów Schaeffler, rozwiązania naprawcze zawierają również wszystkie niezbędne elementy montażowe.

Więcej niż się wydaje

Warsztaty także czerpią korzyści z wiedzy firmy Schaeffler i jej bogatego doświadczenia zdobytego podczas produkcji milionów produktów OEM. Rozwiązania naprawcze Schaeffler są idealnie opracowane dla każdej naprawy, z precyzyjnym dopasowaniem, które zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i jakości. Dodatkową wartością jest to, że każdy produkt w zestawie naprawczym zawiera wszystkie wymagane akcesoria w postaci śrub i nakrętek. Rozwiązania naprawcze obejmują również wszelkie wymagane informacje na temat specjalnych narzędzi, które mogą być potrzebne podczas naprawy, a także szczegółowe wytyczne dotyczące procedur naprawy w formie broszur lub filmów, które można pobrać z platformy internetowej REPXPERT. Ofertę usług uzupełniają szkolenia techniczne oraz infolinia z pomocą techniczną.

Technologie jutra dla podwozia

Scheaffler już dzisiaj rozwija technologie, które do produkcji seryjnej wejdą za kilka lat, są to na przykład zaawansowane sterowanie tylną osią, automatyczna kontrola poziomowania i mechatroniczny stabilizator. Cześć z tych rozwiązań jest już stosowana przez marki premium producentów aut. Mechatroniczny stabilizator sprawia, że pojazd jest bezpieczniejszy, a przy tym bardziej efektywny. Zapobiega on nadmiernym wychyłom auta w sytuacjach krytycznych, zapewniając lepsze trzymanie się drogi i lepszą dynamikę jazdy. Automatyczna kontrola poziomu może dynamicznie obniżyć nadwozie samochodu, aby zmniejszyć opór powietrza i zredukować zużycie paliwa oraz emisję CO2. Zwiększa także komfort, ułatwiając wsiadanie i wysiadanie z pojazdu. Sterowanie tylną osią zmniejsza promień skrętu i zwiększa stabilność podczas pokonywania zakrętów przy wyższych prędkościach.

Gotowy na przyszłość z Schaeffler

Schaeffler jest wiodącym partnerem rozwoju przemysłu motoryzacyjnego w dziedzinie systemów podwozia. Większość z nich zostanie zainstalowana jako oryginalne wyposażenie w nowych pojazdach w ciągu najbliższych kilku lat. Wiedza i kompetencje zdobyte w produkcji oryginalnego sprzętu, w połączeniu z dążeniem Schaeffler do zagwarantowania najwyższej jakości produktów do podwozia są zapewnieniem dla dystrybutorów części, warsztatów i klientów, że ich pojazdy mogą być naprawiane niezawodnie i w doskonałej jakości dzięki rozwiązaniom naprawczym Schaeffler – zarówno teraz, jak i w przyszłości.

 

Artykuł sponsorowany firmy Schaeffler.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).