Bezpieczna przyszłość elektromobilności | MOTOFAKTOR

Webasto korzysta w swoich inteligentnych stacjach ładowania z technologii eSIM firmy G+D Mobile Security oraz łączności firmy POST Luxembourg.

Webasto uruchomił inteligentną sieć połączonych ze sobą za pomocą Internetu, ściennych ładowarek do samochodów elektrycznych – Webasto Live. Rozwiązanie eSIM od firmy G+D Mobile Security ma zapewniać bezpieczne zarządzanie powiązanymi usługami cyfrowymi, a POST Luxembourg – globalną, mobilną łączność stacjom ładowania.

 

Proces ładowania samochodu elektrycznego za pomocą Webasto Live, dzięki funkcji łączności, można kontrolować za pośrednictwem aplikacji lub Portalu Ładowania. Umożliwia on między innymi zdalną obsługę i aktualizowanie systemu online. Oprócz interfejsów LAN i WLAN, połączenie z Internetem jest również możliwe za pośrednictwem modemu 4G.

 

Aby bezpiecznie i globalnie zarządzać powiązanymi funkcjami łączności, Webasto Live jest wyposażona w technologię eSIM od G+D Mobile Security, opartą na wstępnych subskrypcjach POST Luxembourg.

Tak zwany eSIM, dostarczany przez G+D Mobile Security jest fabrycznie instalowany w stacjach ładowania, gwarantując dzięki zainstalowanym certyfikatom bezpieczeństwa, bezpieczną komunikację pomiędzy stacją ładowania, mobilnymi aplikacjami w smartfonach i opartym na chmurze centrum danych Webasto. Ponadto, eSIM umożliwia stacjom ładowania elastyczne korzystanie z profili różnych operatorów sieci.

 

W celu udostępniania usługi, Webasto korzysta z platformy zarządzania AirOn eSIM firmy G+D Mobile Security. POST Luxembourg jest początkowym dostawcą Internetu dla stacji ładowania. Jednakże w razie potrzeby, technologia eSIM umożliwia bezprzewodowe korzystanie z usług innych operatorów. Dzięki temu Webasto spełnia lokalne wymagania, jak krajowe przepisy dotyczące roamingu, bez zwiększania liczby wariantów produkowanych urządzeń.

 

Z drugiej strony, dzięki znormalizowanej karcie SIM, końcowi użytkownicy zawsze korzystają z bezpiecznej komunikacji i mają możliwie najlepsze w danym kraju lub wybrane przez siebie połączenie. POST Luxembourg ma umowy roamingowe ze wszystkimi europejskimi operatorami sieci komórkowych i może zagwarantować bezproblemowy zasięg sieci.

Jako długoletni partner branży motoryzacyjnej, Webasto produkuje również rozwiązania ładowania zgodne z najwyższymi normami i standardami jakości. W kwestii integracji eSIM z Webasto Live polegamy na wiedzy sprawdzonych specjalistów do spraw bezpieczeństwa, transferując sprawdzoną jakość i niezawodność Webasto do naszych cyfrowych rozwiązań dla elektromobilności. Heike Niehues odpowiedzialna w Webasto za rynek wtórny
Dzięki naszym rozwiązaniom zapewniamy, że wysoce złożone procedury bezpieczeństwa są postrzegane przez końcowych użytkowników jako szybkie i łatwe w użyciu. Dzięki temu, producenci inteligentnych urządzeń oraz dostawcy usług cyfrowych mogą w pełni skoncentrować się na funkcjach i innowacjach. Najlepszym tego przykładem jest najnowocześniejsza stacja ładowania Webasto. Bernd Müller szef działu łączności i urządzeń w G+D Mobile Security
POST Luxembourg skupia się przede wszystkim na międzynarodowej łączności M2M/IoT, dbając o aplikacje, mające dla niej krytyczne znaczenie. Rynek stacji ładowania stale rośnie, a POST Luxembourg jest bardzo zadowolony z bycia partnerem Webasto w zakresie łączności oraz ukończenia jednego z pierwszych projektów eSIM, wspólnie z G+D Mobile Security. Klaus Fuchs Szef Departamentu Sprzedaży Międzynarodowej dla Przedsiębiorstw w POST Luxembourg

 

Źródło: Webasto

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).