Bez tarczy hamulcowej z ciężkim ładunkiem | MOTOFAKTOR

Bez tarczy hamulcowej z ciężkim ładunkiem

person Redakcja 12/05/2020

ITD stwierdziła brak tarczy hamulcowej przy jednym z kół naczepy.

W poniedziałek (11 maja) na terenie Gdańska w jednym z miejsc przeznaczonych dla służb kontrolnych patrol Inspekcji Transportu Drogowego zauważył zaparkowaną ciężarówkę. Nieprzestrzeganie obowiązującego zakazu ruchu w tym miejscu było przyczyną podjętej kontroli 40-tonowego zestawu, którym przewożono ładunek drewna z Czech do portu w Gdańsku. Kierowca tłumaczył, że zjechał do zatoki, ponieważ chciał poukładać dokumenty zanim ruszy do miejsca rozładunku towaru.

 

Podczas sprawdzania stanu technicznego inspektorzy zauważyli, że przy jednym z kół naczepy brakuje tarczy hamulcowej. Usterka zagrażała bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy i wydali kierowcy zakaz dalszej jazdy. Przewoźnik sprowadził na miejsce specjalistyczny pojazd i we własnym zakresie zorganizował holowanie niesprawnego pojazdu.

 

Kierowcę ciężarówki ukarano mandatami za wykryte nieprawidłowości. Wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie zostaną wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

 

Źródło: ITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).