Systemy termiczne dla EV i hybryd na Automechanice 2018 | MOTOFAKTOR

Systemy termiczne dla EV i hybryd na Automechanice 2018

person Adrian Januszkiewicz 25/07/2018

Behr Hella Service zaprezentuje we Frankfurcie produkty termiczne do pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

Efektywne systemy termiczne są kluczem do zwiększenia zarówno zasięgu, jak i trwałości akumulatorów pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Dlatego firma Behr Hella Service, ekspert w dziedzinie systemów termicznych, zaprezentuje na tegorocznych targach Automechanika we Frankfurcie nad Menem, odbywających się w dniach od 11 do 15 września 2018 roku, rozwiązania przeznaczone do inteligentnych systemów termicznych (w hali 9, stoisko A88).

 

W trakcie tych wiodących, międzynarodowych targów wyposażenia warsztatowego i części zamiennych, firma Behr Hella Service zademonstruje na przykładowym modelu, jak jest zbudowany układ chłodzenia i klimatyzacji w samochodach elektrycznych oraz hybrydowych. Sercem klimatyzacji jest sprężarka. Odwiedzający targi będą mogli przyjrzeć się bliżej modelowi przekrojowemu elektrycznej sprężarki do klimatyzacji. Ponadto Behr Hella Service pokaże elektryczne pompy wody, które zapewniają efektywne chłodzenie w elektrycznych autach i hybrydach, ponieważ dostarczają płyn chłodzący dopiero wówczas, gdy jest to konieczne. Elektryczne pompy wody nie są już powiązane z sinikiem napędowym i dlatego mogą pracować także przy silniku zatrzymanym przez automatyczny system Start-Stop.

Behr Hella Service zaprezentuje nie tylko produkty do systemów termicznych występujących w samochodach elektrycznych i hybrydowych, ale również rozwiązania do konwencjonalnych układów chłodzenia i klimatyzacji. Firma wykorzysta interaktywny model, aby zilustrować, w jaki sposób działa obieg czynnika chłodniczego. Objawy i przyczyny typowych uszkodzeń sprężarek klimatyzacji będą wizualizowane na kolumnie informacyjnej.

 

Jako kolejną atrakcję Behr Hella Service zaprezentuje produkty promujące zrównoważony rozwój. Firma oferuje chłodnice układu recyrkulacji spalin (chłodnice EGR), pozwalające ograniczyć emisję tlenków azotu (NOx) i spełnić rygorystyczną normę Euro 6. Ponadto ten ekspert w dziedzinie systemów termicznych oferuje, jako pierwszy dostawca na niezależny rynek części zamiennych, wybrane komponenty do układów klimatyzacji na czynnik R744.

 

Behr Hella Service przedstawi na targach nie tylko rozwiązania do samochodów osobowych, ale także do pojazdów ciężarowych. Na przykład będzie można zobaczyć moduł chłodzenia (Euro 6), składający się z chłodnicy płynu chłodzącego, chłodnicy powietrza doładowującego oraz skraplacza klimatyzacji, przeznaczony do pojazdów MAN TGM 2005.

Źródło: Hella

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).