Będzie Mazowiecka Dolina Wodorowa | MOTOFAKTOR

20 października 2021 r. w siedzibie PKN Orlen w Płocku doszło do podpisania listu intencyjnego ws. utworzenia Mazowieckiej Doliny Wodorowej.

W uroczystości podpisania listu intencyjnego brał udział m.in. wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. Jak podkreślił, sektor wodorowy może stać się ważnym filarem transformacji polskiej gospodarki, który będzie stanowił o jej innowacyjności.

Rząd RP dostrzega potencjał wodoru i wkrótce przyjmie przygotowaną w resorcie klimatu i środowiska Polską Strategię Wodorową. Jestem przekonany, że sektor wodorowy może wnieść długofalowo do polskiej gospodarki znaczną wartość dodaną, stanowiąc o jej innowacyjności. Ireneusz Zyska

 

Wiceminister Zyska wskazał, że wkład każdego z podmiotów podpisujących list intencyjny pozwoli powstającej dolinie wykorzystać w pełni potencjał Mazowsza w zakresie nowoczesnych technologii wodorowych i będzie impulsem dla wielu przełomowych projektów inwestycyjnych.

 

Mazowiecka Dolina Wodorowa jest trzecią doliną wodorową, po Podkarpackiej i Dolnośląskiej. Zgodnie z założeniami projektu Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r. do 2030 roku ma zostać uruchomionych w Polsce co najmniej pięć dolin wodorowych będących centrami w procesie wdrażania gospodarki wodorowej, transformacji klimatycznej przemysłu oraz budowie nowoczesnej infrastruktury.

 

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).