BDO: brak rejestracji chwilowo bez kar | MOTOFAKTOR

Przedsiębiorcy zobowiązani do rejestracji w BDO, którzy tego nie zrobili przed Nowym Rokiem, nie będą chwilowo karani, ale muszą się pospieszyć.

W związku z licznymi zapytaniami naszych czytelników odnośnie kar za brak rejestracji określonych ustawowo przedsiębiorców w BDO i niewłaściwe gospodarowanie odpadami, podajemy poniżej spis kar, jakie grożą za poszczególne uchybienia:

 

  • za gospodarowanie odpadami niezgodne z informacjami zgłoszonymi do rejestru – kara aresztu albo grzywny;
  • za brak wniosku o wpis do rejestru/o zmianę wpisu do rejestru lub o wykreślenie
    z rejestru albo złożenie wniosku niezgodny ze stanem faktycznym – kara aresztu albo grzywny;
  • za prowadzenie działalności gospodarczej bez wymaganego wpisu do rejestru – administracyjna kara pieniężna 5 000 zł – 1 000 000 zł;
  • za nieumieszczanie numeru rejestrowego na dokumentach sporządzanych w związku
    z prowadzoną działalnością objętą wpisem do Rejestru-BDO – administracyjna kara pieniężna 5 000 zł – 1 000 000 zł;
  • za transport odpadów bez wpisu do Rejestru-BDO – administracyjna kara pieniężna od 2 000 do 10 000 zł.

 

Jak wynika z informacji, do których dotarł “Dziennik Gazeta Prawna”, przedsiębiorcy jeszcze nie muszą się obawiać wysokich kar za brak wpisu do ewidencji odpadów BDO, ale muszą się pospieszyć z załatwieniem formalności. Ministerstwo Klimatu przekazało “DGP” informacje, że wciąż jest możliwość rejestracji, a także wyrejestrowania, jeśli ktoś zrobił to, chociaż nie musiał, ale musi w związku z tym przedłożyć stosowny wniosek.

 

Oprócz tego Ministerstwo Klimatu podało, że na początku bieżącego roku organy kontroli będą pouczać i pomagać przedsiębiorcom. Potem zacznie się egzekwowanie sankcji.

 

Więcej w naszym artykule “Kto musi posiadać wpis do BDO“.

 

Źródło: bdo.mos.gov.pl/Dziennik Gazeta Prawna

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).