Battlecross X31 - nowa opona motocrossowa Bridgestone | MOTOFAKTOR

Battlecross X31 - nowa opona motocrossowa Bridgestone

person Adrian Januszkiewicz 14/10/2021

Bridgestone ogłosił dziś premierę swojej najnowszej opony motocrossowej Bridgestone Battlecross X31.

Opracowana i zaprojektowana z wykorzystaniem najnowszych technologii Bridgestone, opona Battlecross X31, według danych producenta, podnosi osiągi motocykla, zapewniając wysoką trakcję i przyczepność, a także zwiększoną stabilność i zakres osiągów.

 

W nowej oponie Bridgestone Battlecross X31 zastosowano technologię Castle Block na blokach w strefie barkowej przedniej opony oraz na wszystkich blokach na tylnej oponie, które poprzez swój wypukły przekrój zwiększają przyczepność motocykla. Technologia zwiększa również nacisk na podłoże dzięki czemu daje prowadzącemu poczucie stabilności na śliskich nawierzchniach, poprawiając przy tym kontrolę i sterowność. Ponadto, większa liczba krawędzi na blokach bieżnika ma zapewniać większą stabilność na zakrętach i trakcję niezależnie od typu terenu.

 

Nowy wzór bieżnika, z asymetrycznym wzorem bloków tylnej opony, również poprawia siły trakcyjne opon Bridgestone Battlecross X31, które wraz z obniżonym profilem bloków mają zapewniać większy zakres wydajności. Na nowo zaprojektowany rozmiar i rozmieszczenie bloków daje jeszcze lepszy kontakt opony z podłożem, poprawiając wyczucie wszelkich nierówności podczas jazdy w trudnym terenie.

 

Dodatkowo nowy wzór opony zwiększa przyczepność i siły trakcyjne, obniżając przy tym sztywność bieżnika dla optymalnej stabilności motocykla. Wszystko to w połączeniu z dodaniem chłodzących żeber w ścianie bocznej opony, tworzy zawirowania powietrza zwiększające efekt chłodzenia na powierzchni opony, prowadząc do jej mniejszego zużycia i jednocześnie zapewniając stałe osiągi przez cały okres użytkowania.

 

Najnowsza motocrossowa opona Bridgestone ma być dostępna w sześciu rozmiarach i pojawi się na rynku w pierwszym kwartale 2022 roku.

Chcieliśmy zapewnić naszym klientom motocrossowym rozwiązania zwiększające prędkość i kontrolę w trudnym terenie. W wyniku naszej pracy powstała Bridgestone Battlecross X31, opona wykorzystująca najnowsze technologie, zaprojektowana dla zawodników poszukujących wszechstronności i spójności osiągów. Ta opona naprawdę pozwoli przenieść jazdę w trudnym terenie na wyższy poziom. Nico Thuy szef działu motocykli w Bridgestone EMIA

Źródło: Bridgestone

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).