BASF SE i ERAMET SA tworzą spółkę – UOKiK sprawdza czy mogą | MOTOFAKTOR

BASF SE i ERAMET SA tworzą spółkę - UOKiK sprawdza czy mogą

person Redakcja 22/03/2023

Do UOKiK wpłynął wniosek o sprawdzenie czy może dojść do utworzenia spółki joint venture, którą chcą powołać BASF i ERAMET.

 

Jak wynika z treści wniosku spółka joint venture ma być poświęcona tworzeniu materiałów wejściowych do baterii pojazdów elektrycznych: Eramet działa na etapie wydobycia rud metali, które nowa spółka ma uszlachetniać w celu stworzenia określonych materiałów bazowych, które BASF będzie odbierał i potencjalnie dalej przetwarzał na dalsze materiały do akumulatorów.

 

Eramet jest notowaną na giełdzie spółką górniczo-metalurgiczną z siedzibą we Francji. Zajmuje się wydobywaniem i wzbogacaniem metali (manganu, niklu, piasków mineralnych) oraz opracowywaniem i przetwarzaniem stopów o wysokiej wartości dodanej (stali szybkotnących, stali o wysokiej wydajności, superstopów, stopów aluminium i tytanu), a także wydobywaniem i rafinacją litu oraz recyklingiem. Działalność Eramet obejmuje wiele sektorów, w tym stal węglową i nierdzewną, przemysł lotniczy i kosmiczny, pigmenty czy energię.

 

Źródło: UOKiK

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).