BASF i Nornickel łączą siły w produkcji baterii do pojazdów elektrycznych | MOTOFAKTOR

BASF i Nornickel łączą siły w produkcji baterii do pojazdów elektrycznych

person Adrian Januszkiewicz 25/10/2018

BASF i Nornickel nawiązują strategiczną współpracę, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na materiały akumulatorowe w pojazdach elektrycznych.

BASF wybrał Harjavalta w Finlandii jako pierwszą lokalizację produkcji materiałów akumulatorowych obsługujących europejski rynek motoryzacyjny. Fabryka zostanie wybudowana w sąsiedztwie rafinerii niklu i kobaltu, której właścicielem jest Norilsk Nickel (Nornickel).

 

Ta inwestycja jest częścią wieloetapowego planu inwestycyjnego BASF o wartości 400 mln euro ogłoszonego w ubiegłym roku i opiera się na produkcji materiałów akumulatorowych w Harjavalta w 2018 r. Pełne uruchomienie planowane jest na koniec 2020 r., umożliwiając dostawy dla około 300 000 pojazdów w pełni elektrycznych rocznie z materiałami akumulatorowymi BASF. Nowa fabryka w Harjavalta wykorzysta lokalnie wytwarzane odnawialne źródła energii, w tym energię elektryczną, wiatr i biomasę.

 

Ponadto BASF i Nornickel podpisały długoterminową umowę na dostawę surowców niklowych i kobaltowych z metalowej rafinerii Nornickel. Umowa stanowi lokalne i bezpieczne dostawy surowców do produkcji baterii w Europie.

 

Źródło: BASF

 

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).